Formulář k EET měl 500 kolonek. Schillerová ho stáhla a kritiku označila za bublinu

ČTK ČTK
13. 2. 2020 17:28
Ministerstvo financí vydá formuláře pro takzvaný zvláštní režim elektronické evidence tržeb (EET) buď v pátek, nebo v pondělí. Při čtvrtečních sněmovních interpelacích to řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Formuláře budou sloužit podnikatelům, kteří nejsou plátci daně z přidané hodnoty, mají nejvýše dva zaměstnance a mají roční hotovostní tržby do 600 000 korun.
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO).
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO). | Foto: Jakub Plíhal

Tito podnikatelé od května nebudou muset evidovat tržby on-line, ale pomocí těchto papírových formulářů.

Na internetu se již objevila verze formulářů, která ale čelila kritice. Například poslanec Pirátů Mikuláš Ferjenčík na sociálních sítích uvedl, že přináší byrokracii a podnikatelé budou muset vyplňovat za čtvrtletí 540 kolonek. "Jestli něco motivuje nepřiznávat tržby, tak tahle šílená byrokracie," uvedl poslanec.

Schillerová ve čtvrtek řekla, že původní formulář stáhla. Kritiku odmítla a označila to za mediální bublinu a útok na EET. "Tam nešlo o žádných 500 povinných kolonek, tam šlo o řádky, aby byl komfort, aby přesně měl dostatečný počet řádků," uvedla. "Já jsem ho stáhla. Vydáme ho buď zítra, nebo v pondělí, jak budu mít čas, já už ho debatuji celý týden," dodala.

Ministryně dodala, že nový formulář bude jednoduchý. "Bude tak jednoduchý, že se nebudete stačit divit," řekla interpelujícímu Petru Beitlovi (ODS).

 

Právě se děje

před 58 minutami

Evropský parlament odsoudil polský zákaz potratů. Ohrožuje podle něj zdraví žen a povede k tajným interrupcím

Evropský parlament ve čtvrtek odsoudil říjnové rozhodnutí polského ústavního soudu zásadně omezit možnost umělého přerušení těhotenství. Podle europoslanců tento de facto zákaz potratů ohrožuje zdraví polských žen a povede k výraznému rozšíření tajně prováděných a méně bezpečných interrupcí. Omezení je podle evropských zákonodárců dalším důkazem posilování vlivu polských vládnoucích politiků na justici.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil. V tiskové zprávě to oznámila mluvčí komory Lenka Desatová. Plášil působil od roku 2001 jako soudní exekutor v Praze 7 a v minulosti byl mimo jiné členem Legislativní rady vlády. Byl zakládajícím členem Exekutorské komory ČR a také dlouholetým členem jejího prezidia. V čele komory pak stál od roku 2018.

"Zasadil se o další transparentnost a elektronizaci komory, která za jeho působení významným způsobem zefektivnila svou činnost. Významným způsobem také přispěl k zapojení komory do legislativních procesů a k užší spolupráci s orgány veřejné moci," sdělila Desatová. Za Plášilova působení v prezidiu také podle ní posílila Exekutorská komora ČR svou pozici v Mezinárodní unii soudních exekutorů.

Exekutorská komora České republiky sdružuje soudní exekutory, vykonává jejich samosprávu a dohlíží nad jejich úřední činností. Členství v komoře je pro všechny exekutory ze zákona povinné. Komora sídlí v Praze a má pobočku v Brně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy