Pomozte nám vylepšit Aktuálně.cz: Dotazníkem zjišťujeme, co se vám líbí a co změnit

Aktuálně.cz Aktuálně+ Aktuálně.cz, Aktuálně+
10. 1. 2022 10:17
On-line deník Aktuálně.cz oslavil loni 16. výročí své existence. Za tu dobu prošel mnoha změnami a vylepšeními, díky nimž se počet našich čtenářů postupně zmnohonásobil. Na názor se teď ptáme těch nejdůležitějších - vás. V dotazníku zjišťujeme, co se vám na našem webu líbí a co byste si naopak představovali jinak.
Průzkum Aktuálně.cz
Průzkum Aktuálně.cz | Foto: Aktuálně.cz

Společně s agenturou InsightLab připravilo Aktuálně.cz výzkum, který nám pomůže lépe pochopit zvyklosti vás, našich čtenářů. Díky tomu vám budeme moci nabídnout obsah přesně podle vašich potřeb. 

Proto bychom vás chtěli požádat o vyplnění přiloženého dotazníku. Podle délky vašich odpovědí může zabrat od 5 do 15 minut. Jsme si vědomi, že žádáme váš drahocenný čas, nicméně pro detailní pochopení všech souvislostí je pro nás důležité jít do hloubky věci. Vaše zpětná vazba je pro nás velmi důležitá. Pomozte nám posunout Aktuálně.cz zase o kus dál.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 48 minutami

Bitcoin klesl pod 34 000 dolarů, je nejníže od konce července

Bitcoin klesl pod 34 000 dolarů, je nejníže od konce července a 51 procent pod svým dosavadním maximem. Prudce oslabuje i kryptoměna ethereum.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Za schvalování teroristického útoku na internetu dostal muž tříletou podmínku

Pražský městský soud udělil sedmapadesátiletému Zdeňku Salovi za podporu a propagaci terorismu tříletý podmíněný trest s pětiletou zkušební dobou. Řidič kamionu v březnu 2019 na internetu vychvaloval pachatele teroristického útoku v Christchurchi na Novém Zélandu, který ve dvou mešitách zastřelil pět desítek lidí. Rozsudek není pravomocný, muž i státní zástupce si ponechali lhůtu na možné odvolání. Sala vinu popírá.

Muž podle obžaloby pod článek o střelbě na Novém Zélandu na webu zvrácený.cz napsal komentář "Dobře on, tak na muslimáče". Dopustil se tak podle státního zástupce trestného činu podpora a propagace terorismu. Žalobce Miloš Klátik ho za to navrhl poslat na pět let do vězení, soudkyně Jarmila Pavlátová však stejně jako většina soudců v podobných případech uložila podmíněný trest.

"Jde o ojedinělé jednání, kdy schvaloval takto odporný čin," prohlásila předsedkyně trestního senátu. U soudu se podle ní neprokázalo, že by Sala patřil do nějaké extremistické organizace nebo že by psal další podobné komentáře. Muž ale podle ní neprojevil žádnou lítost, proto dostal nejvyšší možný podmíněný trest. Sala vinu u hlavního líčení popřel. "Nic takového jsem nenapsal," uvedl. Dodal, že z jeho IP adresy mohl komentář odeslat i někdo jiný. Jeho argument však soud neuznal.

Za podporu a propagaci terorismu přes veřejnou síť hrozí trest pět až 15 let vězení. Soudy však zatím v případě schvalování útoku v Christchurchi ukládaly podmíněné tresty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy