Silničáři začnou s opravou zrekonstruovaného úseku D1. Chtějí využít dobrého počasí

ČTK ČTK
14. 9. 2021 10:26
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v úterý začne s opravou nedávno rekonstruovaného úseku dálnice D1 mezi 65. a 66. kilometrem na Benešovsku, na němž je nekvalitní beton. ŘSD chce využít aktuálního dobrého počasí, uvedl na Twitteru mluvčí ŘSD Jan Rýdl.
Ředitel úseku kontroly kvality staveb ŘSD Jiří Hlavatý a mluvčí Jan Rýdl prezentují zjištěné praskliny na zhruba 130 metrech již zrekonstruované části dálnice D1.
Ředitel úseku kontroly kvality staveb ŘSD Jiří Hlavatý a mluvčí Jan Rýdl prezentují zjištěné praskliny na zhruba 130 metrech již zrekonstruované části dálnice D1. | Foto: ČTK

"Už dopoledne začneme omezením směru na Prahu do jednoho jízdního pruhu a rozmístíme nové dopravní značení. Totéž čeká o něco později i směr na Brno," informoval Rýdl. Podle něj dodavatelská firma určitě stihne výměnu betonu do konce září. Po dobu omezení povedou dva zúžené pruhy v každém směru.

Na 600 až 800 metrů dlouhém úseku ve směru na Prahu, který byl po rekonstrukci otevřen před rokem, není kvalitní beton. Problémy zjistilo ŘSD zhruba na 130 metrech dálnice, beton by zřejmě nevydržel přes letošní zimu. S dodavatelskou firmou Eurovia se ŘSD domluvilo na způsobu opravy, Eurovia podle mluvčí společnosti Ivety Štočkové zaplatí náklady.

Podle ředitele úseku kontroly kvality staveb ŘSD Jiřího Hlavatého problém vznikl pravděpodobně kvůli špatnému technologickému postupu. Kontroly ostatních úseků D1 problémy neukázaly.

Video: Řidič na D1 vybrzdil vězeňskou sanitku. Policie hledá svědky

Řidič na D1 vybrzdil vězeňskou sanitku. Policie hledá svědky | Video: Policie ČR
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

Paušální daň pro příští rok vychází 5994 korun měsíčně

Paušální daň pro drobné podnikatele vychází pro příští rok 5994 korun měsíčně. Z toho minimální zdravotní pojistné činí 2627 Kč, minimální sociální pojistné navýšené o 15 procent 3267 Kč a daň z příjmů 100 Kč. Vyplývá to z informací na internetových stránkách ministerstva financí. Pro letošní rok je paušální daň stanovena na 5469 korun za měsíc. K paušální dani je přihlášeno zhruba 75 000 podnikatelů.

Paušální daň je určena pro živnostníky, neplátce DPH s ročními příjmy z podnikání do milionu korun. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí odpadne i důvod k většině kontrol. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nedávno uvedla, že budu usilovat o rozšíření paušální daně také pro podnikatele s obratem až dva miliony korun.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy