První průjezd: Podívejte se na celý nový úsek dálnice D6 u Řevničova očima řidiče

Jakub Zuzánek Jakub Zuzánek
Aktualizováno 5. 12. 2020 15:13
Dva nové úseky D6 u Řevničova na Rakovnicku jsou od pondělí průjezdné, jde o obchvaty Řevničova a Krušovic a úsek mezi Řevničovem a Novým Strašecím. Téměř deset kilometrů dlouhé nové úseky urychlují cestování mezi Prahou a Karlovými Vary a ulevují obcím od nadměrné dopravy. Auta na dálnici silničáři a policisté pustili po 10:00, kdy na úsek vyrazil i kameraman Aktuálně.cz.
Otevření nového úseku dálnice D6 | Video: Jakub Zuzánek

Stavba dnes otevřených částí začala v roce 2017. Dohromady bude stát téměř dvě miliardy korun bez DPH. Část nákladů by měla pokrýt evropská dotace. Otevření stavby jsem se podrobně věnovali v článku ZDE:

Příští rok by také měla začít stavba tří úseků D6 ve středních Čechách, u Lubence je jeden úsek hotový, stavba jednoho končí a další by měl být zahájen v roce 2022. Kromě toho ještě zbývají čtyři poslední úseky před Karlovými Vary. "Mohli bychom je začít v roce 2023," řekl novinářům ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americké ministerstvo financí poprvé povede žena, exšéfka centrální banky Yellenová

Americký Senát schválil Janet Yellenovou do funkce ministryně financí v administrativě demokratického prezidenta Joea Bidena. Bývalá šéfka americké centrální banky (Fed) bude první ženou, která resort financí za 232 let jeho existence povede, připomněla agentura AP. Senátní výbor pro zahraniční vztahy též schválil nominaci Antonyho Blinkena do pozice šéfa americké diplomacie.

Podle agentury AP se pro Yellenovou ve 100členném Senátu vyslovilo 84 senátorů, 15 bylo proti. Očekává se, že bude hrát klíčovou roli ve schválení Bidenova stimulačního balíku v hodnotě 1,9 bilionu dolarů (bezmála 41 bilionů korun). Návrh naráží na tvrdý odpor republikánů, kterým se zdá příliš vysoký.

Zdroj: ČTK
Další zprávy