První průjezd: Podívejte se na celý nový úsek dálnice D6 u Řevničova očima řidiče

Jakub Zuzánek Jakub Zuzánek
Aktualizováno 5. 12. 2020 15:13
Dva nové úseky D6 u Řevničova na Rakovnicku jsou od pondělí průjezdné, jde o obchvaty Řevničova a Krušovic a úsek mezi Řevničovem a Novým Strašecím. Téměř deset kilometrů dlouhé nové úseky urychlují cestování mezi Prahou a Karlovými Vary a ulevují obcím od nadměrné dopravy. Auta na dálnici silničáři a policisté pustili po 10:00, kdy na úsek vyrazil i kameraman Aktuálně.cz.
Otevření nového úseku dálnice D6 | Video: Jakub Zuzánek

Stavba dnes otevřených částí začala v roce 2017. Dohromady bude stát téměř dvě miliardy korun bez DPH. Část nákladů by měla pokrýt evropská dotace. Otevření stavby jsem se podrobně věnovali v článku ZDE:

Příští rok by také měla začít stavba tří úseků D6 ve středních Čechách, u Lubence je jeden úsek hotový, stavba jednoho končí a další by měl být zahájen v roce 2022. Kromě toho ještě zbývají čtyři poslední úseky před Karlovými Vary. "Mohli bychom je začít v roce 2023," řekl novinářům ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy