Rotterdam žije kuriózní nehodou. Soupravu metra zachránila před pádem obří velryba

Rotterdam žije kuriózní nehodou. Soupravu metra zachránila před pádem obří velryba
Strojvedoucí metra prorazil zarážku na konečné stanici De Akkers a od pádu z desetimetrové výšky soupravu zachránila jen mohutná plastika ploutve velryby.
Podle místních médií se nikomu nic nestalo, vlak už byl totiž prázdný. Příčiny nehody vyšetřuje policie.
Zraněn nebyl ani strojvedoucí, ten je však podle policie v šoku.
O nehodě informoval v Česku jako první web Zdopravy.cz.
Foto: Reuters
Ekonomika Ekonomika
2. 11. 2020 14:36
Kuriózní nehoda vyděsila v pondělí po půlnoci cestující i pracovníky dopravního podniku v nizozemském Rotterdamu. Strojvedoucí prorazil zarážku na konečné stanici De Akkers a od pádu z desetimetrové výšky soupravu zachránila jen mohutná plastika ploutve velryby. Nikomu se nic nestalo.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Komise zamítla odvolání Kuchty proti trestu na pět zápasů

Odvolací komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) zamítla odvolání sparťanského útočníka Jana Kuchty proti zastavení činnosti na pět zápasů za šlápnutí na hlavu brankáři Olivieru Vliegenovi v úvodním kole první ligy proti Liberci. Komise je přesvědčena, že si pětadvacetiletý český reprezentant při svém zákroku na gólmana Slovanu počínal úmyslně a výši trestu označila za odpovídající. Hráče před týdnem potrestala disciplinární komise Ligové fotbalové asociace.

před 36 minutami

O 5 tisíc korun na dítě je možné od příštího týdne žádat on-line či v Czech Pointu

Rodiny s loňským příjmem do milionu korun hrubého budou moci od příštího týdne začít žádat o příspěvek 5 tisíc korun na dítě. On-line žádost najdou na webu ministerstva či na novém ministerském portálu. Potřeba je elektronická identita, tedy třeba ta bankovní. Osobně je pak možné požádat o jednorázovou dávku v Czech Pointech na radnicích a v krajských úřadech. Peníze začnou úřady práce pak vyplácet nejdřív koncem srpna. Postup ve čtvrtek novinářům představili náměstek ministerstva práce pro informační technologie Karel Trpkoš a náměstkyně pro sociální pojištění a dávky Iva Merhautová (KDU-ČSL).

"Proces jsme se snažili udělat co nejjednodušší. Využíváme data, která už do značné míry máme z registrů," uvedl Trpkoš. Díky přihlášení přes elektronickou identitu bude řada údajů v on-line formuláři už vyplněná. K podání žádosti v Czech Pointu by měl pak většinou stačit občanský průkaz a rodná čísla dětí.

Jednorázovou dávkou 5 tisíc korun chce vláda zmírnit dopady zdražování na rodiny. Podle zákona je pro domácnosti s loňským příjmem do milionu korun hrubého na dítě, kterému 1. srpna nebylo ještě 18 let. Stát podporu vyplatí i na děti, které se od srpna do konce roku teprve narodí. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy