Hořel muzejní hangár na letišti Točná. Mé srdce krvácí, napsal miliardář Lukačovič

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
Aktualizováno 11. 3. 2021 10:49
Hasiči zasahují při požáru hangáru na pražském letišti Točná, provozovaném leteckým muzeem. Hoří část dřevěné budovy hangáru. Podle jejich prvotních informací měla být v hangáru letadla.

Majitel muzea, podnikatel a majitel portálu Seznam.cz Ivo Lukačovič na Twitteru uvedl "Mé srdce krvácí". Později uvedl, že všechna letadla jsou v pořádku. Požár se podařilo lokalizovat kolem 10:00.

Na letiště v Praze 12 vyrazilo pět profesionálních a sedm dobrovolných jednotek hasičů. "Několik osob objekt opustilo před naším příjezdem a nikdo není zraněn," uvedli hasiči na Twitteru.

Podle Lukačoviče je v pořádku i historický letoun Lockheed Electra 10A, který na letišti parkuje a patřil podnikateli Janu Antonínovi Baťovi. Podle webu muzea je na Točné také dvojice replik meziválečných letadel značky Avia nebo první poválečný československý letoun Sokol M1C.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Chovateli v Ostravě utekl krokodýl, po nebezpečném zvířeti pátrá policie

Policisté v Ostravě intenzivně hledají zhruba metrové mládě krokodýla, které uteklo chovateli ze zahrady v Závodní ulici. Upozornili, že krokodýl může být nebezpečný. Je mrštný a je schopen ulovit menší psy či kočky. Sdělila policejní mluvčí Eva Michalíková.

Policie se o útěku zvířete dozvěděla dnes před 12:00, ze zahrady krokodýl utekl zřejmě v sobotu odpoledne. Jde o druh krokodýl čelnatý (Osteolaemus tetraspis).

"Vzhledem k tomu, že zvíře je už dva dny bez potravy, může být pro veřejnost nebezpečné. Dle konzultace s odborníkem by mohl začít vyhledávat vodní toky, případně se uschovat v listnatém terénu, kde je stín," uvedla Michalíková. Po krokodýlovi podle ní pátrají policisté speciální pořádkové jednotky s policisty z obvodního oddělení.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Počet obětí po záplavách a sesuvech půdy v Indii vystoupil na 160

V Indii v pondělí začaly masivní odklízecí práce po monzunovém dešti, který převážně na západě země vyvolal záplavy a sesuvy půdy. Ty podle agentury AFP nepřežilo více než 159 lidí. Údaje o obětech ale nejsou jednotné - místní úřady, na které se odvolává agentura Reuters, uvádějí přes 160 mrtvých.

V nejvíce zasažených státech Maháráštra, Góa, Telangana a Karnátaka muselo být evakuováno přes 250 000 lidí.

Vláda státu Maháráštra oznámila, že záplavy nepřežilo nejméně 149 lidí, dalších 64 se stále pohřešuje. Podle představitelů tohoto západoindického státu je nepravděpodobné, že jsou stále naživu, protože jsou v troskách uvězněni déle než tři dny. Záchranáři se nemohli rychle dostat k nejvíce zasaženým vesnicím, rozvodněné řeky a sesuvy půdy odřízly příjezdové cesty. Ve vesnici Talije, která leží asi 180 kilometrů od Bombaje, byla pozastavena pátrací akce po 17 nezvěstných.

Zdroj: ČTK
Další zprávy