Vystupuje jako spolehlivý partner v situacích, kdy jde skutečně o čas. Koordinační systém GINA vyvinutý studentským trojlístkem nasazují do svých vozů složky českého integrovaného záchranného systému, kterým se díky němu snížil dojezdový čas u třetiny výjezdů. Své uplatnění nachází při misích OSN. Napomáhá i při pátracích akcích a živelných pohromách.
V Česku se systému podařilo prorazit, teď míří za hranice. "Chceme, aby se k nám záchranné složky ze sousedních zemí jezdily dívat jako na příklad dobré praxe," říká Boris Procházka, jeden ze spoluzakladatelů společnosti Gina Software.
Psal se rok 2009, kdy Zbyněk Poulíček, student pátého ročníku Fakulty informačních technologií Vysokého učení technického v Brně začal uvažovat nad tématem své diplomové práce. Původně chtěl naprogramovat mapový software, který by našel své využití v cestovním ruchu. Od původního záměru se ale odklonil, když se přihlásil společně se dvěma spolužáky - Borisem Procházkou a Petrou (Bačíkovou) Černou - do soutěže Imagine Cup. Ta nabádá studenty, aby za pomoci moderních technologií přišli s praktickými řešeními globálních problémů.
Původní myšlenka tak dostala nový kabát v podobě mapového softwaru umožňujícího navigaci a komunikaci mezi týmy v terénu. Praktické využití se nabízelo v situacích, kdy je třeba taktického plánování, mapovaní a koordinace více složek a komunikace mezi nimi v reálném čase.
V národním kole soutěže slavila GINA úspěch, v mezinárodním kole se jí sice nepodařilo probojovat do osmifinále, ale ještě v roce 2010 si v ostrém provozu systém otestovala humanitární organizace Hand for Help, která zasahovala při likvidaci ničivých následků zemětřesení na Haiti. Následovalo pozvání do stanice BBC a pochvalná zmínka od technologického guru Billa Gatese.
Celý příběh o úspěšném českém nápadu si přečtěte na sesterském webu ProByznys.info.