reklama
 
 

Turisté v Egyptě už mohou bezpečně do Luxoru i Káhiry

18. 3. 2011
Cestovní kanceláře obnovily prodej fakultativních výletů, zájezdy jsou obsazené na 85 procent

Praha - Nejen polehávání na plážích, ale už i výlety za památkami do Luxoru a Káhiry si mohou užívat turisté v Egyptě.

Podle viceprezidenta a mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomia Okamury se situace v severoafrické zemi vrací k normálu a proto mohou cestovní kanceláře opět nabízet fakultativní výlety na tato místa.

Klid panuje i v Tunisku, kde ale sezóna začne až na začátku dubna. Navzdory nepokojům, které v obou státech na začátku roku panovaly, Češi na oblíbené destinace nezanevřeli.

"Průměrná obsazenost zájezdů je na 85 procentech nabízených kapacit, což není špatné. Navíc je patrná vzestupná tendence," uvedl Okamura.

Egyptští hoteliéři, pro které bylo přerušení zimní sezony kvůli nepokojům a pozastavení zájezdů ze strany cestovních kanceláří v Německu, Velké Británii i dalších zemích těžkou ranou, navíc podpořili zájem o své služby až dvacetiprocentními slevami.

Největší prodejce zájezdů v Česku, společnost Exim tours tuto slevu "posílá dál" a nabízí ji svým klientům. Informovala o tom, že slevy platí pro nadcházející letní sezonu, která trvá od května do listopadu.

Navzdory tomu, že i nadále platí varování Ministerstva zahraničních věcí, které doporučuje do Egypta cestovat pouze v nezbytných případech, na letoviska na pobřeží Rudého a Středozemního moře se nevztahuje.

České cestovní kanceláře přerušily zájezdy do Egypta na dva týdny, od 19. února ale Češi na egyptské pláže mohou znovu jezdit.

autoři: Veronika Skálová, ČTK | 18. 3. 2011

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama