O ojetiny už je zase zájem. AAA autobazar zvyšuje zisk

Radek Pecák Radek Pecák
19. 8. 2011 9:02
Lidé si chodí kupovat stále dražší ojetiny
AAA autotobazar je největším prodejcem ojetin v republice
AAA autotobazar je největším prodejcem ojetin v republice | Foto: AAA Auto

Praha - O dvě pětiny vyšší tržby a téměř takové zvýšení zisku zaznamenala v pololetí skupina autobazarů AAA Auto.

Podle zveřejněných výsledků tržby vzrostly o 41,8 procenta na 130 milionů eur (asi 3,2 miliardy korun). Konsolidovaný čistý zisk se zvýšil o 37,7 procenta na 3,2 milionu eur.

Oficiální výsledky jsou v souladu s těmi předběžnými, které firma zveřejnila 9. srpna.

"Konsolidované hospodářské výsledky ukazují silný růst provozní i finanční výkonnosti skupiny ve srovnání se stejným obdobím minulého roku. Celkově dynamika výsledků potvrzuje oživení na spotřebitelském trhu ojetých vozů, který skupina AAA AUTO zaznamenává od května loňského roku na obou trzích působení v České republice a na Slovensku," píše se v tiskové zprávě.

Autobazar prodává dražší auta než dříve

Počet prodaných vozů meziročně stoupl o 18,1 procenta na 22 241 aut. Navíc se ale prodávala dražší auta než dříve. Meziroční nárůst průměrné ceny za prodaný vůz v prvním pololetí byl 22,1 procenta.

Celkový hrubý zisk z prodejů vzrostl meziročně o 28,9 procenta na 30,4 milionu eur. Hrubá zisková marže z prodejů ve druhém čtvrtletí vzrostla na úroveň 24,3 procenta, v prvním čtvrtletí činila 22,5 procenta.

AAA Auto má v současnosti kolem 25 poboček v ČR a na Slovensku. V září plánuje otevřít první centrum v Rusku u Moskvy. Zvažuje také návrat na maďarský trh. Akcie společnosti se obchodují na pražské burze.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Babiš mladší se obrátil na policii, jeho otec se s ním chce prý setkat. Podle jeho advokáta by mohlo jít o ovlivňování svědka, uvedly Seznam Zprávy.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Brazilská komise doporučila obvinit prezidenta Bolsonara, vadí jí jeho přístup k pandemii

Vyšetřovací komise horní komory brazilského parlamentu doporučuje obvinit prezidenta Jaira Bolsonara a desítky dalších činitelů z několika trestných činů kvůli jejich přístupu k pandemii covidu-19. Informují o tom místní média s odkazem na zprávu, která má být zveřejněna ve středu a o níž mají senátoři hlasovat 26. října. Podle analytiků sice není pravděpodobné, že by prokuratura stíhání prezidenta zahájila, závěry komise ale mohou Bolsonarovi uškodit v prezidentských volbách, jež se mají konat příští rok. Bolsonaro už dříve vyšetřování komise označil za frašku.

Senátní komise za téměř půl roku vyslechla desítky expertů i vládních činitelů, jejichž výpovědi mohli Brazilci sledovat v televizi. Ve zprávě, která má bezmála 1200 stran, viní prezidenta zejména z toho, že odmítal koronavirová opatření zaváděná brazilskými guvernéry, doporučoval proti nemoci covid-19 vědecky neověřené medikamenty a obstrukcemi zpozdil dodávky vakcín proti covidu. Tím přispěl k jeho šíření a k úmrtí spojených s covidem, jichž dvousetmilionová Brazílie eviduje na 604 tisíc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy