Central Group loni rekordně nakupoval, zisk mu klesl pod miliardu korun

ČTK ČTK
16. 8. 2018 11:15
Firma má v letošním roce připraveno skoro 900 bytů v 11 lokalitách po celé Praze, které postupně zařazuje do prodeje.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Central Group

Praha - Central Group, jeden z největších bytových developerů v Česku, loni meziročně snížil čistý zisk o 17 procent na 934 milionů korun. Příjmy z prodeje a investic klesly o tři procenta na 5,3 miliardy korun.

Důvodem poklesu je podle firmy především dokončení velkého projektu na pražském Žižkově se 700 byty, který přispěl k nadprůměrnému zisku roku 2016. Ve srovnání s výsledkem roku 2015 je loňský zisk vyšší o více než 40 procent, uvedla firma.

"Loňský rok byl pro nás ve znamení rekordních akvizic. Investovali jsme 2,5 miliardy korun a podařilo se nám získat z pohledu rezidenčního trhu několik velmi perspektivních pražských lokalit," řekl šéf Central Group Dušan Kunovský. Firma uvedla, že v letošním roce má připraveno skoro 900 bytů v 11 lokalitách po celé Praze, které postupně zařazuje do prodeje.

Central Group připomněl, že loni v únoru získal pozemek se stávající ubytovnou a kancelářemi naproti Thomayerově nemocnici v Krči, v březnu koupil od skupiny PPF sídlo společnosti Cetin na pražském Žižkově, v dubnu získal areál Tesly Hloubětín na Praze 9 a v létě se dohodl na odkoupení pozemku a kancelářských budov v Olšanské ulici. V intenzivní akviziční činnosti pokračuje podle svého vyjádření firma i letos.

Loni se podle společnosti v prodeji projevil nedostatek bytů na trhu, který v posledních dvou letech vyhnal ceny bytů na pražském trhu o více než 40 procent. "Poptávka tak byla vysokými cenami regulována a prodeje na pražském trhu klesly. Celkem se v Praze prodalo 5500 bytů, což byl meziroční pokles o 20 procent. Central Group jako největší hráč se na trhu podílel pětinou, když prodal 1012 bytů, domů a parcel za více než pět miliard korun," dodala firma.

Skupina Central Group zahrnuje přes 70 firem. Na trhu působí 24 let. Dokončila 155 bytových projektů a prodala více než 14 000 nových bytů, domů a parcel. Zaměřuje se téměř výhradně na Prahu a okolí.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Běloruské úřady zakročily proti kanálu Nexta, který informuje o protestech. Zařadily je na seznam extremistů

Běloruský soud rozhodl o zařazení informačního kanálu NEXTA-Live na sociální síti Telegram i jeho loga na seznam extremistických materiálů, informuje dnes agentura Belta s odvoláním na nejvyšší soud. Kanál, který na platformě Telegram podle agentury AFP sledují dva miliony lidí, vešel v poslední době do podvědomí především jako jeden z hlavních zdrojů informací o protirežimních protestech, které v Bělorusku vypukly po srpnových prezidentských volbách.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Rusko je připraveno zmrazit počet jaderných hlavic, USA to vítají

Rusko je připraveno na rok zmrazit počet svých jaderných hlavic, pokud Spojené státy učiní totéž. Uvedlo to v úterý ruské ministerstvo zahraničí. Mělo by jít o součást ročního prodloužení stávající vzájemné odzbrojovací dohody, jejíž platnost vyprší v únoru. Washington ruské vyjádření přivítal a hlásí ochotu okamžitě začít jednat o dokončení úmluvy.

Šéf Kremlu Vladimir Putin minulý týden navrhl Washingtonu alespoň o rok bez jakýchkoli podmínek platnou dohodu prodloužit. USA však takový návrh bez závazku zmrazit počet jaderných hlavic označily za nepřijatelný.

Úterní prohlášení ruského ministerstva zahraničí ohlašující změnu stanoviska podle světových tiskových agentur znovu posiluje šance na to, že platnost posledního rusko-amerického paktu o kontrole strategických jaderných zbraní příští rok neskončí. Krok naznačuje, že propast mezi pozicemi dvou stran se zmenšila, píše agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy