Udělejte si ze stísněné garsonky plnohodnotný byt

TD
15. 12. 2011 8:55
I v malém bytě lze využívat všech výhod ložnice, kuchyně i pracovny najednou

Každý byt se občas zdá příliš malý, extrém však představují ty, které tvoří jen jedna místnost. Garsonky si získaly pověst bytu pro studenty nebo svobodné mládence, kteří nedbají na stísněné prostory a jednodušší vybavení. Přitom lze i v jediném pokoji vytvořit příjemné bydlení se vším, co je k tomu potřeba. Jediné, co je k tomu třeba, je myslet na co nejefektivnější využití místa a umět do interiéru zakomponovat multifunkční nábytek.

Při promýšlení konceptu garsoniéry se vyplatí rozdělit místnost na užitné zóny. Za pomoci paravánů, knihoven či elegantního závěsu vznikne několik provizorních pokojíků. Najednou máme kuchyňský kout, pracovní prostor a odpočinkovou zónu. Místo na spaní lze vyřešit za pomoci rozkládací pohovky, která se večer během okamžiku promění v pohodlné lůžko. V tom případě se velmi hodí například pojízdný konferenční stolek, který může sloužit i jako stolek noční.

Alfou i omegou malých bytů jsou úložné prostory. Kromě vestavěných skříní se nabízí ještě několik variant, jak šikovně schovat nepotřebné věci. Naučte se používat ozdobné krabice a vysoké závěsné skříňky, zdi se vyplatí ozdobit poličkami. Praktickou službu odvedou také knihovny, které dělí prostor. Využít lze i menší kuchyňskou linku, kterou doplní samostatný ostrůvek. Pokud zvýšíte jeho desku, získáte navíc pracovní plochu i úložné prostory.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Křeslo v britském parlamentu po doplňovacích volbách získali konzervativci

Křeslo v britském parlamentu ve čtvrtečních doplňovacích volbách v severoanglickém Hartlepoolu získala kandidátka Konzervativní strany Jill Mortimerová. Informoval o tom zpravodajský server BBC. Je to poprvé, co konzervativci v tomto tradičně levicovém volebním obvodu zvítězili.

Mortimerová v Hartlepoolu, jednom z nejchudších anglických měst, a jeho okolí získala 52 procent (přes 15 500) hlasů, kandidát opoziční Labouristické strany 29 procent (okolo 8500 hlasů). O křeslo se celkem ucházelo 16 politiků. "Labouristé příliš dlouho Hartlepool považovali za samozřejmost… Lidé už toho mají dost. A nyní skrze tyto výsledky promluvili a dali najevo, že je čas na změnu," uvedla Mortimerová, která zveřejněné výsledky označila za "historické".

Analytik BBC Chris Mason výsledek nazval zemětřesením, které sice nezmění poměr sil v parlamentu, zato změní náladu. Prohra labouristů podle něj povede k vzájemnému obviňování uvnitř britské levice. Konzervativní premiér Boris Johnson má po předloňských volbách v parlamentu pohodlnou většinu.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Twitter zablokoval účet, který na platformě sdílel Trumpova vyjádření

Sociální síť twitter zablokovala účet, který sdílel příspěvky, jež začal před několika dny zveřejňovat na svých webových stránkách americký exprezident Donald Trump. Ten byl přitom z twitteru nadobro vykázán letos v lednu, když vyjádřil podporu svým přívržencům, kteří násilně vtrhli do budovy Kongresu. Mluvčí twitteru uvedla, že účet porušil pravidla společnosti ohledně obcházení zákazů. Server BBC však napsal, že Trumpova sdělení na twitteru sdílí nadále řada dalších podobných účtů.

Zablokovaný účet nesl název @DJTDesk a jeho popisek zněl "příspěvky kopírované (…) jménem 45. prezidenta Spojených států. Původně napsané přes DonaldJTrump/Desk".

Trump v úterý představil novou sekci na svých stránkách, kam posílá svoje krátká vyjádření, jež nese název "ze stolu Donalda J. Trumpa" (From the Desk of Donald J. Trump). Vzhled stránky i formát jeho sdělení je podobný twitteru, uživatelé však nemohou na jeho příspěvky nijak reagovat. Mají však možnost je pomocí dvou tlačítek sdílet na twitteru i na facebooku, kde jsou Trumpovy účty rovněž pozastaveny.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Čína vypustila poprvé více skleníkových plynů než všechny rozvinuté země

Čína vypustila do vzduchu poprvé více skleníkových plynů než všechny rozvinuté země dohromady. V roce 2019, ze kdy jsou poslední vyhodnocené údaje, jich z této země pocházela více než čtvrtina. Vyplývá to z nové studie, kterou zveřejnil americký institut Rhodium Group.

Nejlidnatější země světa přispěla v roce 2019 k celosvětovým emisím ekvivalentů CO2 sama 27 procenty, odhaduje americká společnost. Spojené státy na druhém místě byly zodpovědné jen za 11 procent skleníkových plynů a třetí Indie za 6,6 procenta emisí. Ještě o dvě desetiny procentního bodu méně činil příspěvek Evropské unie na čtvrtém místě.

Podle studie vypustila Čína do vzduchu více než 14 gigatun (jedna gigatuna je miliarda tun) ekvivalentu CO2. Ve srovnání s rokem 1990 je to trojnásobek, a za uplynulé desetiletí nárůst o 25 procent. Celosvětově se emise skleníkových plynů v roce 2019 zvýšily o 11,4 procenta na 52 miliard tun. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy