Jak snadno a efektně změnit vzhled bytu

TD
14. 12. 2011 6:06
I z nesourodé místnosti lze během chvilky vytvořit fungující celek
Foto: Isifa

Při zařizování bytu se většinou každý snaží, aby prostory, ve kterých žije, vypadaly co nejpřívětivěji a vystihovaly jeho charakter. Sladit barvy, styly a materiály však nebývá hračka, a tak se často stává, že místo designově vyvážené místnosti jako ze stránek časopisů o bydlení vznikne nesourodý mix všeho, co se zrovna nachomýtlo okolo. I přesto lze vzhled pokoje sladit díky několika jednoduchým trikům.

Prvním krokem je vyčištění od zbytečností, které zkrátka není kam jinam dát. Nevyplatí se uchovávat nevhodné dárky či povlečení po babičce jen proto, že je škoda je vyhodit. Pokud ano, nostalgické harampádí najde místo ve skříni v krabici. Nejdůležitější roli v bytě hrají barevné tóny. Je vhodné si pro úpravy zvolit dvě, maximálně tři barvy, dle kterých se bude řídit celkový vzhled místnosti. Osvědčeným triem je hnědá, zelená a béžová, které evokují přírodu a pohodlí.

Skvělou práci v interiéru odvedou doplňky a drobné dekorace. Stačí sladit závěsy, povlaky na polštářích a koberec a výsledek je znát. Se svícny, vázami a soškami se vyplatí šetřit. Mnohem lépe působí volné plochy, které dodají prostoru vzdušnost. Prázdné stěny oživí dominantní výrazný obraz, nebo série menších rámů s podobnou tematikou. Originální vizuální variaci lze snadno vytvořit i doma, stačí si vybrat látky se zajímavým dekorem a potáhnout jimi prázdné rámy. Pokud rádi často měníte atmosféru místnosti, ponechte stěny v neutrální barvě.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Senátní komise podpořila změny pravidel voleb do sněmovny

Senátní ústavní komise podpořila doplnění pravidel pro volby do sněmovny, které si vyžádal zásah Ústavního soudu. Předseda komise Zdeněk Hraba (STAN) označil novelu za kompromisní. Část senátorů by ale do předlohy ráda vložila korespondenční formu hlasování pro Čechy žijící v zahraničí. Horní komora bude o volební novele rozhodovat koncem dubna.

"Nová volební úprava není dokonalá, ale pořád je lepší než to, co jsme tu měli a co bylo označeno Ústavním soudem za protiústavní," uvedl Hraba. Podotkl, že novela zmírňuje nerovnosti mezi stranami s vyšším a nižším ziskem hlasů voličů. "Vnímám to jako kompromis vyjednaný napříč politickým spektrem," dodal Hraba. Také předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) označil sněmovní verzi novely za úspěch a výsledek dohod mezi sněmovnou a Senátem.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Nejvyšší soud potvrdil 30 let vězení za dvojnásobnou vraždu v Břeclavi

Nejvyšší soud potvrdil třicetiletý trest vězení pro , jenž se podle pravomocného verdiktu dopustil dvojnásobné vraždy v Břeclavi. Rozhodnutí padlo bez veřejného jednání. Dovolání bylo odmítnuto, řekla bez dalších podrobností Miroslava Klusová, mluvčí Krajského soudu v Brně, který se případem zabýval jako první instance.

Štaubert podle pravomocného verdiktu vraždil v rodinném domě v Břeclavi předloni v noci na 6. srpna, když přišel do domu krást. S oběťmi, devětaosmdesátiletým mužem a čtyřiačtyřicetiletou ženou, se krátce před tím znal. Senior se vzbudil, Štaubert na něj vzápětí zaútočil. Zasadil mu desítky bodných a sečných ran, stejně jako později ženě, která v domě také žila. Štaubert se nejspíš bál, že ho pozná. Oběti zemřely na místě.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Zeman přijme kandidáta na ministra zahraničí Kulhánka ve čtvrtek po poledni

Český prezident Miloš Zeman přijme ve čtvrtek v 13:00 na zámku v Lánech kandidáta na post ministra zahraničních věcí Jakuba Kulhánka (ČSSD). Oznámil to na Twitteru prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Kulhánek má ve funkci nahradit odvolaného Tomáše Petříčka (ČSSD). Dosud svou nominaci nechtěl komentovat s tím, že se k ní vyjádří až po schůzi se Zemanem.

Zdroj: Domácí
Aktualizováno před 1 hodinou

Na dálnici D5 u Prahy se srazilo auto s motorkou, motocyklista zemřel

Na dálnici D5 u Prahy odpoledne zemřel motocyklista, který ujížděl policii. Při jízdě po dálnici se otočil do protisměru, kde se srazil s osobním autem. Druhý řidič je zraněný, dánice byla dočasně obousměrně uzavřena, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Nehoda se stala před 13:00 na pátém kilometru. "Motocyklista ujížděl hlídce, nerespektoval výzvy k zastavení, otočil se na dálnici do protisměru a čelně se střel s osobním vozidlem," uvedla Richterová.

Motorkář na místě podlehl zraněním a druhý řidič zůstal v autě zaklíněný. "Hasiči ho vyprostili a předali záchranné službě," řekl mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel. Bylo také nutné uhasit motorku, která po nehodě začala hořet.

D5 byla nejdříve obousměrně uzavřena, kolem 13:45 byl obnoven směr na Prahu oběma jízdními pruhy. Později se podařilo částečně obnovit provoz i v opačném směru na Plzeň, auta tam zatím jezdí jedním pruhem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy