Jak snadno a efektně změnit vzhled bytu

TD
14. 12. 2011 6:06
I z nesourodé místnosti lze během chvilky vytvořit fungující celek
Foto: Isifa

Při zařizování bytu se většinou každý snaží, aby prostory, ve kterých žije, vypadaly co nejpřívětivěji a vystihovaly jeho charakter. Sladit barvy, styly a materiály však nebývá hračka, a tak se často stává, že místo designově vyvážené místnosti jako ze stránek časopisů o bydlení vznikne nesourodý mix všeho, co se zrovna nachomýtlo okolo. I přesto lze vzhled pokoje sladit díky několika jednoduchým trikům.

Prvním krokem je vyčištění od zbytečností, které zkrátka není kam jinam dát. Nevyplatí se uchovávat nevhodné dárky či povlečení po babičce jen proto, že je škoda je vyhodit. Pokud ano, nostalgické harampádí najde místo ve skříni v krabici. Nejdůležitější roli v bytě hrají barevné tóny. Je vhodné si pro úpravy zvolit dvě, maximálně tři barvy, dle kterých se bude řídit celkový vzhled místnosti. Osvědčeným triem je hnědá, zelená a béžová, které evokují přírodu a pohodlí.

Skvělou práci v interiéru odvedou doplňky a drobné dekorace. Stačí sladit závěsy, povlaky na polštářích a koberec a výsledek je znát. Se svícny, vázami a soškami se vyplatí šetřit. Mnohem lépe působí volné plochy, které dodají prostoru vzdušnost. Prázdné stěny oživí dominantní výrazný obraz, nebo série menších rámů s podobnou tematikou. Originální vizuální variaci lze snadno vytvořit i doma, stačí si vybrat látky se zajímavým dekorem a potáhnout jimi prázdné rámy. Pokud rádi často měníte atmosféru místnosti, ponechte stěny v neutrální barvě.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Tálibán se přihlásil k útoku na rezidenci afgánského ministra obrany

Radikální hnutí Tálibán se ve středu přihlásilo k úternímu útoku na rezidenci afghánského ministra obrany v Kábulu. Mluvčí Tálibánu Zabiulláh Mudžáhid řekl, že v ministrově bydlišti se tou dobou konala důležitá schůzka.

Agentura Reuters uvedla, že ministrovi Besmilláhovi Chánu Muhammadímu se nic nestalo, ale útok, který si vyžádal osm lidských životů, je znamením toho, že Tálibán stupňuje ofenzivu. Útok se stal poblíž kábulské ostře střežené diplomatické čtvrti, které se násilí, jež s narůstající intenzitou zachvátilo jiné části země, v posledních týdnech vyhnulo.

Další nálož explodovala ve středu nedaleko objektu afghánské zpravodajské služby NDS v Kábulu. Zranění utrpěli dva civilisté a jeden příslušník bezpečnostních sil. K tomuto útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Aerolinky loni kvůli koronaviru přepravily o 60 procent méně cestujících než v roce 2020

Aerolinky přepravily v loňském roce na pravidelných linkách 1,8 miliardy cestujících, což bylo o 60,2 procenta méně než v předchozím roce. Vyplývá to ze statistické ročenky za rok 2020, kterou zveřejnilo Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA). Tržby z přepravy cestujících se loni kvůli pandemii propadly o 69 procent na 189 miliard USD (čtyři biliony Kč). Čistá ztráta leteckých společností pak činila 126,4 miliardy USD. 

Poptávka po letecké dopravě v celém odvětví měřená v tržbách za osobokilometry meziročně klesla o 65,9 procenta. To byl nejvyšší propad od roku 1950, kdy se tento údaj začal sledovat. Poptávka po mezinárodních letech klesla o 75,6 procenta a na domácích trasách o 48,8 procenta.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

V červenci zbankrotovalo nejméně podnikatelů od předloňského února

V červenci bylo v Česku vyhlášeno 51 bankrotů obchodních společností, o 29 méně než v červnu a nejméně od počátku roku. Rovněž bylo vyhlášeno 425 bankrotů podnikatelů, o 161 méně než před rokem a nejméně od února 2019. Vyplývá to ze studie společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.

"Nízký počet bankrotů bude spíše jednorázovou záležitostí, ve které svoji roli částečně sehrály i červencové svátky. Nicméně především u podnikatelů dlouhodobě sledujeme pokles počtu insolvenčních návrhů i vyhlášených bankrotů, který může mít řadu příčin. Jednou z nich může být i značný počet přerušených živností," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková.

Bylo podáno 92 návrhů na bankrot obchodních společností, o deset více než v červnu. Šlo o druhý nejvyšší počet v tomto roce. Návrhů na bankrot podnikatelů bylo 487. To bylo o 56 méně než v předchozím měsíci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy