reklama
 
 

Starý nábytek opět ožije díky tapetám a pestrému nátěru

31. 12. 2011 5:43
Omšelý a poškozený nábytek nemusí putovat na smetiště, díky drobným úpravám se změní k nepoznání

Pro mnohé je starý nábytek symbolem elegance a stylu, zub času je však neúprosný a zanechává po sobě viditelné stopy. Skříň po babičce, která neúspěšně čelila červotočům, však ještě není nenávratně ztracena. Existuje nespočet metod, jak vdechnout starému nábytku nový vzhled a kouzlo. Právě restaurované starožitné kusy totiž bývají největší ozdobou moderně laděného interiéru a po drobných úpravách slouží ještě desítky let.

Mezi nejjednodušší metody, jak starý nábytek proměnit v ukázku efektního designu, je použití dekoračních tapet nebo barevného laku. Textilní tapety jsou vhodné na větší plochy, a poskytují výběr z nekonečného množství elegantních vzorů a dekorů. Nejvíc se hodí do ložnice a pokojů, kde jim nehrozí větší mechanická zátěž, tak si totiž uchovají svůj vzhled nejdéle. Pro použití tapet v koupelně či kuchyni je třeba vybírat podle odolnosti proti vlhku. Barevný lak skvěle zvýrazní i ten nejobyčejnější kus nábytku a skvěle ozdobí například židle u jídelního stolu. Je zbytečné bát se výrazných barev, pokud přece jen v bytě převládá střízlivý styl, zvolte sytě bílý lak.

Pro tvořivé kutily se však nabízí ještě několik dalších způsobů dekorace omšelého nábytku. Řeč je o skleněné nebo kachlíčkové mozaice a decoupage - ubrouskové metodě. Obě techniky jsou trochu náročnější na čas a materiál, ale odměnou je neotřelý a unikátní vzhled nábytku. U ubrouskové techniky je třeba myslet na to, že podklad by měl být co nejsvětlejší, aby vynikl obrázek. Proto je vhodné přetřít nábytek alespoň jednou vrstvou bílé barvy.

autor: td | 31. 12. 2011 5:43

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama