Prohlédněte si průměrný český obývák

Prohlédněte si průměrný český obývák
Češi podle zjištění agentury upustili od velkých stěn a dávají přednost jednotlivým skříňkám.
Ve vitrínách je k vidění barevné i broušené sklo, sbírka CD, mezi nimiž nechybí jedno od Karla Gotta, další skříňky jsou místem pro účetnictví i záruční listy.
Televize a DVD přehrávač v typickém obývacím pokoji nechybí, na konferenčním stolku leží dálkové ovladače od obou přístrojů a televizní program otevřený na aktuální stránce.
Obývací pokoj je i místem, kde stojí domácí počítač. Jde o stolní PC s vysokorychlostním připojením k internetu, počítačový stolek je doplněný otáčecí kancelářskou židlí.
Foto: Kaspen/Jung v. Matt
Veronika Skálová Veronika Skálová
3. 6. 2011 16:56

Průměrný Čech většinou obývá pouze realitu statistických údajů, komunikační agentura Kasper/Jung von Matt mu ale nadělila i "průměrný" český obývací pokoj. Jeho vzhled vznikl analýzou dotazníků, které vyplnily rodiny nejblíže českému průměru. Typickým rysem je světlá laminátová podlaha, dveře s ergonomicky tvarovanou klikou a rozměr 4x 5 metrů.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Filmový festival v Benátkách bude, porotě předsedá Blanchettová

Filmový festival v Benátkách se letos uskuteční dle plánu začátkem září. Nejstarší kinematografickou přehlídku na světě však kvůli koronavirové krizi, která zasáhla i filmový průmysl, navštíví méně produkcí, oznámil guvernér regionu Benátsko Luca Zai. Pořadatelé už v lednu avizovali, že porotě 77. ročníku bude předsedat herečka Cate Blanchettová. Itálie uvolní cestovní opatření příští středu 3. června, od tohoto data mohou občané z dalších států Evropské unie navštěvovat zemi bez nutnosti absolvovat po příjezdu dvoutýdenní karanténu. V Itálii od propuknutí pandemie zemřelo na nemoc covid-19 přes 32 tisíc lidí, což je po USA a Velké Británii třetí nejvyšší počet na světě.

Zdroj: Reuters , ČTK
Další zprávy