Nejlepší stavby ze dřeva. Podívejte se na vítěze soutěže

Nejlepší stavby ze dřeva. Podívejte se na vítěze soutěže
Kategorie Dřevostavba roku 2013 - realizace: Ocenění odborné poroty získala nástavba a revitalizace rodinného domu, realizovaná společností 3AE.
Kategorie Dřevostavba roku 2013 - realizace: Porota v této kategorii označila dva vítěze, druhým je individuální projekt realizovaný společností Haas Fertigbau Chanovice.
Kategorie Dřevostavba roku 2013 - návrhy: Cenu veřejnosti získal rodinný dům s kavárnou ve Znojmě architektky Sandry Schwarzové.
Kategorie Dřevostavba roku 2013 - návrhy: Porotě se nejvíce líbila budova Mateřské a Základní školy Montessori v Otvicích v pasivním standardu. Návrh je dílem architektek Ireny Truhlářové a Kateřiny Výborné.
Foto: Dřevo pro život
Kateřina Vokurková Kateřina Vokurková
16. 4. 2014 21:10
Rozhledna, restaurace, rodinný dům s kavárnou nebo dětská hřiště. Prohlédněte si nejzajímavější stavby ze dřeva za rok 2013.

Praha - Nadace Dřevo pro život ocenila nejlepší návrhy i reálné stavby ze dřeva v anketě Dřevěná stavba roku 2013. Ve třetím ročníku rozhodly odborná mezinárodní porota a veřejnost o celkem dvanácti cenách v šesti kategoriích. Podívejte se, které stavby ze dřeva porotu i veřejnost oslovily nejvíce.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Pachatele hanlivých nápisů na Havlově chalupě na Hrádečku policie nezjistila

Pachatele hanlivých nápisů na vratech chalupy bývalého prezidenta Václava Havla na Hrádečku na Trutnovsku policie nezjistila a případ odložila. Škodu policie vyčíslila téměř na 5500 korun. Nápisy neznámý pachatel na vrata nastříkal v noci na 10. října loňského roku.

"Oprávněný správce budovy se s žádnou škodou pro případ náhrady v trestním řízení nepřipojil. Samotné nápisy byly odstraněny hned po zadokumentování ze strany policie," uvedl mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc. Chalupu na Hrádečku po Havlově smrti vlastní jeho manželka Dagmar Havlová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy