Nejlepší stavby ze dřeva. Podívejte se na vítěze soutěže

Nejlepší stavby ze dřeva. Podívejte se na vítěze soutěže
Kategorie Dřevostavba roku 2013 - realizace: Ocenění odborné poroty získala nástavba a revitalizace rodinného domu, realizovaná společností 3AE.
Kategorie Dřevostavba roku 2013 - realizace: Porota v této kategorii označila dva vítěze, druhým je individuální projekt realizovaný společností Haas Fertigbau Chanovice.
Kategorie Dřevostavba roku 2013 - návrhy: Cenu veřejnosti získal rodinný dům s kavárnou ve Znojmě architektky Sandry Schwarzové.
Kategorie Dřevostavba roku 2013 - návrhy: Porotě se nejvíce líbila budova Mateřské a Základní školy Montessori v Otvicích v pasivním standardu. Návrh je dílem architektek Ireny Truhlářové a Kateřiny Výborné.
Foto: Dřevo pro život
Kateřina Vokurková Kateřina Vokurková
16. 4. 2014 21:10
Rozhledna, restaurace, rodinný dům s kavárnou nebo dětská hřiště. Prohlédněte si nejzajímavější stavby ze dřeva za rok 2013.

Praha - Nadace Dřevo pro život ocenila nejlepší návrhy i reálné stavby ze dřeva v anketě Dřevěná stavba roku 2013. Ve třetím ročníku rozhodly odborná mezinárodní porota a veřejnost o celkem dvanácti cenách v šesti kategoriích. Podívejte se, které stavby ze dřeva porotu i veřejnost oslovily nejvíce.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy