Mobilní garáž můžete přesouvat, jak se vám hodí

Andrea Berniová
10. 7. 2012 6:59
Umístění mobilní garáže není definitivní. Dá se totiž přesunout na jinou část pozemku

Pokud máte rodinný dům se zahradou, pravděpodobně parkujete své auto za plotem. Možná máte pocit, že už tak je dost chráněné. Určitě existuje menší pravděpodobnost, že ho někdo poškodí, než kdyby stálo na společném parkovišti na sídlišti. I tak byste ale měli přemýšlet o stavbě garáže, pokud máte na zahradě dost místa.

Před nepříznivými vlivy počasí, hlavně před kroupami, totiž plot vaše auto neochrání. A někdy ani před zloději. V garáži navíc můžete skladovat další věci, třeba zimní pneumatiky, nářadí nebo jízdní kola.

Pokud nemáte na pozemku tolik místa, můžete si pořídit jen pevné garážové stání. Ale je tu další možnost: mobilní garáž.

Zatím si nejste jistí, kam garáž umístit?

Tento druh garáže oceníte, pokud si už garáž chcete pořídit, ale ještě si nejste úplně jistí, kam ji umístit. Mobilní garáž se dá přesouvat, její poloha tak může být jen dočasná. Třeba zjistíte, že by vám více vyhovovala v jiné části pozemku nebo by mohla stát alespoň o kousek stranou.

U mobilní garáže v tomto případě nenarazíte na problém. Tato garáž ale většinou musí stát na zcela rovném a zpevněném povrchu. Vhodná je dlažba nebo plocha z betonu. Zpevněná plocha, kde bude garáž stát, musí mít ale o něco větší rozměry než ona sama.

Mobilní dvougaráž, nebo garážové stání?

Mobilní garáž je možné přesouvat proto, že není pevně spojena se svým podkladem. Mobilní garáže mohou být vyrobené z různého materiálu, třeba z betonu, nebo z plechu.

Můžete mít také mobilní dvougaráž anebo pouze garážové stání v této podobě. Výběr typu garážových vrat je na vás, stejně jako výběr materiálu garáže. Vrata mohou být klasicky křídlová, ale také roletová či výklopná. Mohou také fungovat na dálkové ovládání.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Krize v letectví trvá, letiště odbavilo ve čtvrtletí o 90 procent méně pasažérů

Letecká doprava je kvůli pandemii koronaviru nadále v hluboké krizi. Na pražském ruzyňském letišti odbavili během prvního čtvrtletí téměř 251 000 cestujících, což je meziročně o 90 procent méně. Krize změnila i vytížení jednotlivých destinací, nejoblíbenější byla Dubaj, uvedla mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. V následujících týdnech by se situace měla postupně mírně zlepšovat, někteří dopravci plánují obnovení spojů.

Koronavirová krize v Česku naplno vypukla loni v březnu. Meziroční 90procentní pokles v prvním čtvrtletí je tak z velké částí ještě v porovnání s předkrizovým stavem. Krize výrazně proměnila i vytížení jednotlivých destinací. Zatímco loni cestující z Prahy nejčastěji mířili do Londýna nebo Moskvy, nyní byla nejoblíbenější destinací Dubaj. Následoval Amsterdam a egyptská Hurgada. Letiště během letošního čtvrtletí odbavilo celkem 6943 letů.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

GIBS obvinila jihočeského policistu ze zabití muže

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila jihočeského policistu ze zabití muže při zásahu na Jindřichohradecku. Tragická událost se stala loni v srpnu v chatové oblasti. Podle závěrů inspekce policista do muže po prvním zásahu zbytečně ještě následně dvakrát vystřelil. Na výsledek vyšetřování upozornil deník Právo, GIBS o tom ve středu informovala v tiskové zprávě.

Stíhanému, který zatím není postaven mimo službu, hrozí až desetileté vězení. Policisté loni zasahovali v chatové oblasti Smržov na Jindřichohradecku proti agresivnímu muži. Podle inspekce byl pod vlivem alkoholu a demoloval vybavení

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Soud zprostil otce a exmanželku Radka Březiny obžaloby z praní špinavých peněz

Okresní soud ve Zlíně ve středu zprostil otce a exmanželku Radka Březiny, organizátora rozsáhlých obchodů s nezdaněným lihem, obžaloby z takzvaného praní špinavých peněz. Za legalizaci výnosů z trestné činnosti hrozily Vladimíru Březinovi a Stanislavě Březinové tři roky až osm let vězení. Vinu oba popírali, k středečnímu vyhlášení rozsudku nepřišli. Zprošťující rozsudek vynesl v případu prvoinstanční soud už podruhé.

Státní zástupce Radek Bartoš navrhoval v kauze nepodmíněné tresty. Pro devětašedesátiletého Vladimíra Březinu žádal vězení okolo 5,5 roku, pro sedmačtyřicetiletou Stanislavu Březinovou pod 5,5 roku, tedy polovinou trestní sazby. Obhájci obžalovaných požadovali pro své klienty zproštění obžaloby. Podle rozhodnutí trestního senátu s předsedou Pavlem Houdkem není skutek označený v žalobním návrhu trestným činem

Zdroj: ČTK
Další zprávy