Izolační skla ochrání váš domov nejen před chladem

Andrea Berniová
22. 3. 2012 3:16
Izolační skla dokážou dobře chránit interiér před vnějšími vlivy

Pokud chcete svůj domov chránit před některými vnějšími vlivy více, než je běžné, zkuste izolační skla, která se dají umístit do oken, dveří nebo celoskleněných fasád. Izolační sklo je silnější než klasické a je tvořeno minimálně dvěma tabulemi plochého skla, přičemž tabule od sebe mohou být různě vzdálené. Izolační skla mají mnoho funkcí. Mohou být bezpečnostní, ta jsou tvrzená, odolná proti prasknutí. Snadno nerozbijí, chrání tak obyvatele domu před zraněním a dům proti vloupání. Jiné typy skel mohou chránit interiér před slunečními paprsky, před hlukem, nebo izolují teplo či chlad (podle toho, jestli topíte, nebo máte zapnutou klimatizaci).

Sklo chrání i proti UV záření

Pokud mají skla izolovat interiér tepelně či akusticky, nachází se v utěsněné komoře mezi jednotlivými tabulemi inertní neboli vzácný plyn. Skla chránící před sluncem mohou jeho světlo pohltit nebo odrazit. Skla, která sluneční světlo pohlcují, se nazývají absorpční a plní svůj účel díky zvláštnímu zbarvení. Taková skla propouštějí jen malé množství UV záření, ale hodně viditelného světla. Izolační skla mohou odolávat nejen slunečnímu záření, ale také požáru.

Ušetříte za topení

Můžete ale mít i multifunkční skla, která například dokážou chránit interiér před slunečními paprsky a zároveň mají schopnost izolovat teplo. Investice do izolačních skel je vyšší než do těch klasických. Záleží na tom, jak moc je pro vás důležité chránit se před slunečním zářením, hlukem a chladem či teplem. U tepelně izolačních skel navíc ušetříte za topení či klimatizaci a menší spotřebou šetříte životní prostředí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 34 minutami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy