Izolační skla ochrání váš domov nejen před chladem

Andrea Berniová
22. 3. 2012 3:16
Izolační skla dokážou dobře chránit interiér před vnějšími vlivy

Pokud chcete svůj domov chránit před některými vnějšími vlivy více, než je běžné, zkuste izolační skla, která se dají umístit do oken, dveří nebo celoskleněných fasád. Izolační sklo je silnější než klasické a je tvořeno minimálně dvěma tabulemi plochého skla, přičemž tabule od sebe mohou být různě vzdálené. Izolační skla mají mnoho funkcí. Mohou být bezpečnostní, ta jsou tvrzená, odolná proti prasknutí. Snadno nerozbijí, chrání tak obyvatele domu před zraněním a dům proti vloupání. Jiné typy skel mohou chránit interiér před slunečními paprsky, před hlukem, nebo izolují teplo či chlad (podle toho, jestli topíte, nebo máte zapnutou klimatizaci).

Sklo chrání i proti UV záření

Pokud mají skla izolovat interiér tepelně či akusticky, nachází se v utěsněné komoře mezi jednotlivými tabulemi inertní neboli vzácný plyn. Skla chránící před sluncem mohou jeho světlo pohltit nebo odrazit. Skla, která sluneční světlo pohlcují, se nazývají absorpční a plní svůj účel díky zvláštnímu zbarvení. Taková skla propouštějí jen malé množství UV záření, ale hodně viditelného světla. Izolační skla mohou odolávat nejen slunečnímu záření, ale také požáru.

Ušetříte za topení

Můžete ale mít i multifunkční skla, která například dokážou chránit interiér před slunečními paprsky a zároveň mají schopnost izolovat teplo. Investice do izolačních skel je vyšší než do těch klasických. Záleží na tom, jak moc je pro vás důležité chránit se před slunečním zářením, hlukem a chladem či teplem. U tepelně izolačních skel navíc ušetříte za topení či klimatizaci a menší spotřebou šetříte životní prostředí.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Služba HBO Max zřejmě do Česka dorazí až příští rok

HBO možná zprovozní svou videotéku HBO Max v některých částech Evropy včetně Česka až příští rok. Firma se nyní soustřeďuje na Latinskou Ameriku, kde službu zpřístupnila 30. června. "Proto možná odložíme vstup na některé evropské trhy do začátku roku 2022," oznámil Pascal Desroches, finanční ředitel nadnárodní skupiny WarnerMedia, do které HBO náleží.

Podle webu Filmtoro.cz už česká pobočka potvrdila, že spuštění HBO Max pro zdejší zákazníky se odkládá na rok 2022. Dle dřívějšího plánu měla videotéka do Evropy dorazit ve druhé polovině letošního roku.

před 6 hodinami

Počet potvrzených obětí záplav v Německu dosáhl 180

Počet potvrzených obětí prudkých bouřek a záplav v Německu dosáhl 180, z toho 132 v západní spolkové zemi Porýní-Falc. Vyplývá to podle agentury AFP z bilance obětí po páteční aktualizaci německými úřady. Zhruba 150 lidí je nezvěstných nebo není možné je kontaktovat.

Předchozí bilance obětí záplav ze 14. a 15. července podle AFP činila 177. V nejhůře zasaženém regionu Porýní-Falc je nyní podle policie 132 potvrzených obětí na životě a 766 raněných. Dalších 149 je stále nezvěstných.

"Avšak neočekáváme, že konečný počet zemřelých se zvýší o tolik," řekl na tiskové konferenci zemský premiér Roger Lewentz s tím, že někteří lidé ze seznamu jsou na dovolené.

Zdroj: ČTK
Další zprávy