Policie vyšetřuje sérii 345 vloupání do rodinných domů

ČTK ČTK
30. 1. 2012 17:40
Pachatelé loupí od dubna 2009 po celé republice, přišli si už na deset milionů korun

Hradec Králové - Policie vyšetřuje rozsáhlou sérii vloupání do rodinných domů v celé České republice.

Od dubna 2009 se pachatelé po odvrtání otvoru v rámu okna či francouzských dveří vloupali do 345 objektů.

Celkem způsobili škodu za více než deset milionů korun. V pondělí to novinářům sdělili představitelé královéhradecké policie.

Například v Královéhradeckém kraji se loni zloději po odvrtání otvoru do oken či dveří vloupali do 37 domů.

"Od druhé poloviny roku se pachatelé těchto vloupání zaměřili na jiné kraje," řekl vedoucí odboru obecné kriminality královéhradecké policie Luděk Čížek.

Policie v Královéhradeckém kraji přijala opatření, která měla pomoci k dopadení pachatele, dosud však nebyla úspěšná.

 

"Pachatel je například jednu noc na Severní Moravě, druhý den už operuje na Vysočině. Jeho rozpětí je velmi velké, a to ztěžuje opatření," řekl Čížek. Případy vloupání do domů po odvrtání rámu oken či dveří se objevily také v sousedních zemích.

Pachatelé kradou většinou brzy ráno. Často se vloupali do objektů, ve kterých spali jejich majitelé. Z domů mizí především peníze, šperky i drobná elektronika.

"Jejich sebedůvěra stoupá a některé objekty byly vykradené i opakovaně. V několika případech pachatele poškození i viděli, ale než se vzpamatovali, dokázal odejít," řekl Čížek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 58 minutami

Rubl po volbách v Rusku spadl na nejnižší úroveň za dva týdny

Rubl po víkendových parlamentních volbách v Rusku sestoupil k americkému dolaru nejníže za téměř dva týdny, oslabily také akcie. Ruská vládní strana Jednotné Rusko si ve volbách v dolní komoře parlamentu zřejmě udržela dvoutřetinovou většinu, která je nezbytná pro přijímání ústavních změn.

Mezi povolební rizika pro rubl patří podle makléřské společnosti Alor Broker nárůst protestní nálady mezi lidmi a neuznání volebních výsledků ze strany západních zemí, uvedla dnes agentura Reuters.

Krátce před polednem si dolar vůči rublu připisoval zhruba 0,6 procenta na 73,40 RUB/USD. K poklesu rublu přispěl omezený zájem o riziková aktiva v době, kdy investoři čekají na dvoudenní zasedání americké centrální banky (Fed), které začne v úterý. Negativní vliv měla na ruskou měnu také zpráva o střelbě na Permské státní univerzitě, která si podle předběžných informací vyžádala osm mrtvých.

před 59 minutami

Počet lidí léčených s Alzheimerovou nemocí se za deset let zdvojnásobil

Počet lidí, kteří se v Česku léčí s Alzheimerovou chorobou, se za posledních deset let více než zdvojnásobil. Loni se podle dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) léčilo s touto nemocí 68 120 lidí. Odborníci ale upozorňují, že onemocnění zůstává u velké části pacientů neodhaleno a bývá zaměňováno za náladovost, nešikovnost či jiné projevy stáří. Péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou stojí ročně miliardy korun. Podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) nemoc postihuje i čtyřicátníky, riziko jejího nástupu lze omezit zdravou stravou, pravidelným pohybem a činnostmi, při kterých se musí přemýšlet. SZÚ to v pondělí uvedl při příležitosti mezinárodního dne této nemoci, který připadá na 21. září.

Zdroj: ČTK
Další zprávy