Další firma láká na výhodné investice a nemá licenci

ČTK Jiří Hovorka ČTK, Jiří Hovorka
15. 3. 2012 14:07
ČNB upozorňuje na společnost, která nabízí investování přes počítačové algoritmy
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Reuters

Praha - Česká národní banka vydala další varování před investiční společností, která své služby nabízí v českém jazyce, ale bez české licence.

Jde o společnost Global Investment Management se sídlem ve Švýcarsku a na Kajmanských ostrovech. Společnost nemá v současné době žádné oprávnění k poskytování investičních služeb na finančním trhu v Česku, přesto na svém webu investiční služby nabízí i v češtině.

Potenciální investory společnost oslovuje s nabídkou vysokofrekvenčního obchodování na trzích futures v Evropě, Asii a Americe. Vysokofrekvenční obchodníci používají automatické obchodní systémy, které řídí počítačové algoritmy.

Ty jsou schopné vykonat stovky obchodů během jediné vteřiny a nelíbí se proto regulátorům po celém světě. Počítači řízené burzovní obchody mohou totiž podle některých odborníků za vyšší volatilitu a prohlubování krize.

V posledních dnech je to již třetí upozornění. Na konci února ČNB varovala před aktivitami společnost ZuluTrade, která nabízí v českém jazyce prostřednictvím internetové prezentace obchodování na mezinárodním devizovém trhu Forex.

Počátkem března upozornila centrální banka na aktivity švýcarské společnosti Who is Who. Ta údajně prostřednictvím nevyžádané e-mailové korespondence v českém jazyce oslovovala potenciální zákazníky s nabídkou blíže nespecifikované investice s garantovaným výnosem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 50 minutami

Pražské letiště odbavilo v srpnu téměř 700 000 lidí, meziročně o 102 procent víc

Pražské letiště v srpnu odbavilo téměř 700 000 pasažérů, což je o 102 procent více než v předchozím roce. Oproti předkrizovému období jde však o propad o 65 procent. Nejvíce se létalo do Řecka, nejoblíbenější destinací byl bulharský Burgas. V pondělí to uvedlo Letiště Praha. Češi v létě mířili hlavně do tradičních letních dovolenkových destinací. V současnosti se z Prahy létá do více než stovky míst.

"V měsíci srpnu se nám potvrdily naše prognózy o silném výjezdovém cestovním ruchu. V souvislosti s postupným rozvolněním opatření došlo i k mírnému oživení cestovního ruchu z vybraných zemí jako jsou například Izrael nebo Spojené státy americké,“ řekl ředitel leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip. Během srpna se na pražském letišti uskutečnilo přes 7500 vzletů a přistání, což představuje nárůst o 39 procent oproti loňskému srpnu.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Soud uznal vinným z terorismu muže, který inspiroval film Hotel Rwanda

Rwandský soud uznal vinným z terorismu Paula Rusesabaginu, jehož činy byly inspirací pro známý hollywoodský snímek Hotel Rwanda. Oznámila to agentura Reuters. Hrozí mu 25 let za mřížemi až doživotí. Rozhodnutí o výši trestu se čeká později.

Kromě Rusesabaginy bylo souzeno za členství k teroristické skupině několik dalších lidí. "Útočili na lidi v jejich domovech i na silnicích v autech, spáchali teroristické činy a pak se tím chlubili z natočených videí," řekla soudkyně Beatrice Mukamurenziová.

Mezi devíti body obžaloby proti Rusesabaginovi bylo členství v teroristické skupině, únos, žhářství a vražda. Prokuratura požaduje doživotní trest.

Zdroj: ČTK
Další zprávy