Oblečte okna do nového, vyzkoušejte vkusné žaluzie

td
16. 2. 2012 10:23
I když slunce není nikdy dost, v létě může být i nepřítelem. Vyberte vhodnou žaluzii pro vaše okna
Foto: Jan Langer

Velká okna jsou u moderních rodinných domů a bytů téměř nezbytností, vždyť právě světlo a vzdušnost bývají u interiérů kladeny na první místo. Obzvlášť v létě, kdy je slunce opravdu dostatek, přináší elegantní okna i nepříjemnosti. Během chvíle se z vašeho bytu může stát rozžhavená pec a chladivý stín se stane pouze vytouženou modlou. Záchrana před ostrým světlem a vysokými teplotami se skrývá v žaluziích. Na trhu lze vybírat hned z několika variant, která je pro vás ta pravá?

Nejsnadnější možností, jak vybrat ideální žaluzii, je poradit se s výrobcem oken. U moderních modelů se totiž stává, že existují žaluzie přímo na míru pro konkrétní okna. Právě na technickém provedení okna při výběru vhodné žaluzie velmi záleží.

Nebojte se velkých oken, žaluzie myslí i na ně

Přímo na vysoká okna je koncipovaná takzvaně vertikální žaluzie, které se skládají ze závěsných lamel. Ty lze jednoduše naklápět a tím ovlivňovat míru stínění. Vertikální žaluzie mohou být vyrobeny z látky různých barev, ale i z efektního dřeva nebo velmi odolného plastu.
Dalším elegantním designovým řešením pro velká okna, které ocení zejména milovníci moderního bydlení, jsou japonské posuvné stěny. Ty se skvěle hodí také jako jednoduché rozdělení velkého prostoru.

Oblékněte vaše okna do ovážných vzorů

Zajímavým řešením zastínění oken jsou také klasické látkové rolety. Ty stále patří mezi velmi oblíbená řešení díky možnosti použití dekorační látky a jednoduchému ovládání v kombinaci se skvělou stínivostí. U klasických oken také stoupá obliba papírového či látkového plissé. Výhodou je snadná manipulace a možnost dokonale sladit žaluzii s provedením interiéru.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 59 minutami

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 1:41,756, 2. Foggia (It./Honda) -0,257, 3. Antonelli (It./KTM) -0,264, …26. Salač (ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:31,065, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,249, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,302.

Další zprávy