Keramická fasáda je odolná a nepotřebuje vaši péči

Andrea Berniová
13. 3. 2012 6:25
Pokud uvažujete o nové fasádě, zkuste keramickou. Vydrží dlouho
Foto: Aktuálně.cz

Přemýšlíte o nové fasádě? Chcete takovou, která dlouho vydrží, aniž byste se o ni příliš starali? Zkuste keramickou fasádu. Vypadá zajímavě, je odolná, není potřeba ji udržovat a vydrží vám opravdu dlouho. Jako u jiných větších investic je ale potřeba pozorně vybírat a vsadit na kvalitu. Tato fasáda se skládá z jednotlivých dlaždic.

Keramická fasáda potřebuje přesnost

Materiál, který si na fasádu vyberete, musí být pevný, odolný vůči otěru, mrazu, vodě i střídání teplot. I odolnost vůči výkvětům je důležitá. Všechny tyto údaje by měl výrobce poskytnout.  Obklad fasády je potřeba udělat profesionálně, proto je lepší oslovit odborníky. Existují dva způsoby položení dlažby: mokrý proces (lepení nebo ukládání do malty) a suchý proces, při němž se dlažba připevňuje pomocí roštů nebo kotev. Vznikne tak dobře odvětrávaná fasáda. U mokrého způsobu je ale nutné kromě kvalitního obkladu vybrat i kvalitní maltu a spárovací hmotu. Při kladení keramické fasády je potřeba velká přesnost a pečlivost. Proto také odvedená práce musí být kvalitní.

Můžete mít různé rozměry a barvy dlaždic

Keramické desky se vyrábějí v různých rozměrech. Skládají se z rozmělněné směsi písku, jílu, barviv a dalších minerálních látek. Můžete vybírat i z různých barevných odstínů, povrchů a struktur.

Keramická fasáda se řadí mezi dražší typy řešení exteriéru domu. Kromě fasády se keramika používá i na terasy nebo venkovní schodiště. Keramické fasády jsou nehořlavé, odolné proti nárazu a nenáročné na údržbu. Zabraňují skoro polovině energetických ztrát a akusticky dobře izolují.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Lidstvo musí dospět a dělat víc pro ochranu klimatu, řekl Johnson v OSN. Svět se podle něj blíží k bodu zlomu

Britský premiér Boris Johnson v projevu na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku vyzval lidstvo, aby dospělo a bojovalo proti klimatickým změnám. Podle Johnsona se svět blíží k bodu zlomu a státy musí konečné převzít odpovědnost za ničení planety.

"Máme úžasnou moc věci změnit, měnit věci k lepšímu a úžasnou schopnost zachránit se," uvedl Johnson v projevu ke světovým lídrům před nadcházející klimatickou konferencí v Glasgow, která začne 31. října.

Listopadová klimatická konference OSN (COP26) si klade za cíl vyvolat mnohem ambicióznější globální opatření na ochranu klimatu a peníze na jejich zaplacení. Podle klimatologů i dalších odborníků bude nejspíš poslední šancí, jak zmírnit předpokládané katastrofální dopady globálního oteplování.

"Musíme ukázat, že jsme schopni se učit a dospívat a nakonec převzít odpovědnost za destrukci, kterou způsobujeme, nejen na naší planetě, ale i sobě samým. Je načase, aby lidstvo dospělo," řekl Johnson. Lidstvo zároveň přirovnal k 16letému člověku. "Dostali jsme se do toho osudového věku, kdy zhruba umíme řídit a víme, jak odemknout skříňku s alkoholem a věnovat se všem druhům aktivit, které jsou nejen potenciálně trapné, ale také mohou pro nás i pro ostatní představovat konečnou," podotkl.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Demokraté a republikáni oznámili krach jednání o policejní reformě

Rozhovory demokratů a republikánů v americkém Kongresu o podobě policejní reformy skončily neúspěchem. Podle agentury AP to oznámili hlavní vyjednavači obou stran. Jednání započatá v návaznosti na loňský smrtící zákrok policisty proti Afroameričanovi Georgi Floydovi se nepodařilo přivést k průlomu posledních několik měsíců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy