Pořiďte si podlahové topení. Důležitá je kvalita

Andrea Berniová
28. 2. 2012 7:31
Proč si nezatopit v podlaze? Poradíme, jaké topení vybrat

Již ve starověku vznikaly obdoby dnešních podlahových vytápěcích systémů. Tehdy si takový luxus mohli dovolit jen ti nejbohatší. Dnes je ale vytápěná podlaha v domech běžná. Existují dva typy podlahového topení: teplovodní, anebo vytápění s elektrickým topným kabelem.

Místnost se vytápí rovnoměrně

Podlahové vytápění má mnoho výhod. Mimo jiné je to rovnoměrné vytápění celé místnosti (na rozdíl od radiátorů), čímž se omezuje cirkulace vzduchu a tím i víření prachu. Také se vzduch tolik nevysušuje, protože podlahové topení nepracuje s tak vysokými teplotami jako jiné druhy vytápění.

Dnes už se o instalaci podlahového vytápění často uvažuje již při vytváření stavebního projektu, takže je tomu stavba přizpůsobena (počítá se s ním při řešení podlahy, naopak se nepočítá s radiátory). Podlahové vytápění se dá zabudovat i do hotové stavby, ale je pak potřeba dům zateplit. Kromě stěn je třeba tepelně izolovat i okna a dveře.  Radiátorů se ale nemusíte úplně vzdát, podlahové vytápění se s nimi dá kombinovat.

Pozor při výběru firmy, šetření se může vymstít

Je velice důležité vybrat pro instalaci podlahového topení renomovanou firmu s profesionálním přístupem. Šetřit na úkor kvality materiálu nebo odvedené práce se může vymstít. Podlahové topení je totiž trvalé, trubky se do podlahy zabetonují a následně už není možné topení opravovat, protože rozbitím betonu by se soustava podlahového topení poškodila. Je také třeba podlahu dostatečně tepelně izolovat. V opačném případě by teplo unikalo do okolní půdy.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Sedlákova střelecká série v KHL skončila

Gólová série Lukáše Sedláka v Kontinentální hokejové lize po třech zápasech skončila. Mezi střelce se v dnešním duelu v Nižněkamsku zapsal jiný český útočník Čeljabinsku Tomáš Hyka, ale jen mírnil porážku 4:6.

Sedlák skóroval v minulých třech zápasech a vylepšil svou bilanci v sezoně na 11 branek, dnes společně s Hykou asistovali ve 28. minutě u gólu Andrewa Calofa na 2:2 v přesilovce. Hyka se poosmé v ročníku zapsal mezi střelce v čase 59:50 při power play a snížením na 4:5 vykřesal jiskřičku naděje, kterou ale uhasil krátce po buly střelou do prázdné branky Denis Kazionov.

Čeljabinsk po třetí porážce ze čtyř zápasů zůstal na dně Východní konference a spolu s Dinamem Minsk i celé soutěže.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Demonstrace proti Babišovi bude v úterý na Václavském náměstí v Praze, pak přijdou akce v regionech

Spolek Milion chvilek uvedl, že kvůli velkému zájmu musel přesunout úterní demonstraci v Praze z Karlova na Václavské náměstí. Hlavním požadavkem zůstává demise premiéra Andreje Babiše (ANO). Po pražské demonstraci, která se symbolicky uskuteční na Den lidských práv a začne v 18:00, budou následovat 16. a 19. prosince další protesty mimo hlavní město.

Původně chtěli aktivisté oznámit další protesty až v lednu, poslední vývoj kolem auditní zprávy Evropské komise týkající se premiéra a obnovení jeho trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo je ale přiměl svolat je ještě do konce roku. "Jeho problémy poškozují celou republiku. Trestně stíhaný člověk s obrovským střetem zájmů nemá v čele vlády co dělat," tvrdí Milion chvilek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy