Automobilka PSA kvůli hrozbě sankcí přerušuje aktivity v Íránu

ČTK ČTK
4. 6. 2018 21:38
Francouzská automobilka PSA Group začala pozastavovat své aktivity v Íránu, aby se vyhnula případným americkým sankcím poté, co se Washington stáhl z mezinárodní jaderné dohody. PSA provozuje v Íránu společný podnik. "Skupina začala pozastavovat své aktivity ve společném podniku, aby do 6. srpna splnila zákony USA," uvedla PSA, známá značkami Peugeot či Citröen. Dodala, že s pomocí francouzské vlády jedná s americkými úřady o možné výjimce. PSA i  konkurent Renault se po zmírnění sankcí rychle přesunuly do Íránu. PSA podepsal výrobní dohody o výrobě v hodnotě 700 milionů eur (18 miliard Kč). Renault oznámil investice do zvýšení kapacity výroby na 350 000 vozů ročně.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Výrobci
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy