Automobilka PSA kvůli hrozbě sankcí přerušuje aktivity v Íránu

ČTK ČTK
4. 6. 2018 21:38
Francouzská automobilka PSA Group začala pozastavovat své aktivity v Íránu, aby se vyhnula případným americkým sankcím poté, co se Washington stáhl z mezinárodní jaderné dohody. PSA provozuje v Íránu společný podnik. "Skupina začala pozastavovat své aktivity ve společném podniku, aby do 6. srpna splnila zákony USA," uvedla PSA, známá značkami Peugeot či Citröen. Dodala, že s pomocí francouzské vlády jedná s americkými úřady o možné výjimce. PSA i  konkurent Renault se po zmírnění sankcí rychle přesunuly do Íránu. PSA podepsal výrobní dohody o výrobě v hodnotě 700 milionů eur (18 miliard Kč). Renault oznámil investice do zvýšení kapacity výroby na 350 000 vozů ročně.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Výrobci
 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Britská policie řešila tanker v Lamanšském průlivu. Na palubě byli černí pasažéři

Britská policie spolu s pobřežní a pohraniční stráží v neděli zasahovaly kvůli incidentu na ropném tankeru v Lamanšském průlivu jižně od ostrova Wight. Důvodem bylo několik černých pasažérů, kteří podle sdělení policie slovně vyhrožovali posádce. Informovala o tom agentura Reuters. Rozhlas ostrova Wight večer oznámil, že operace skončila zatčením sedmi podezřelých.

"Na palubě tankeru bylo několik černých pasažérů, kteří slovně vyhrožovali posádce. Nikdo nebyl zraněn," uvedla policie v prohlášení. BBC citovala právníky řeckého majitele lodi, podle nichž "stoprocentně nejde o únos", jak se předtím také spekulovalo.

K lodi, která se plaví pod liberijskou vlajkou, vyrazila v neděli plavidla pobřežní stráže i vrtulníky. Tanker Nave Andromeda, dlouhý 228 metrů, podle AP vyplul 6. října z Lagosu v Nigérii a do jihoanglického přístavu Southampton měl dorazit dnes dopoledne.

Zdroj: ČTK
Další zprávy