Aukro chce letos navýšit obrat až na 1,9 miliardy korun, bude víc sázet na aukce

ČTK ČTK
10. 6. 2019 12:43
Největší český aukční portál Aukro.cz letos očekává zvýšení obratu na 1,8 až 1,9 miliardy korun, tedy až o čtvrtinu z loňských 1,5 miliardy Kč. Řekl výkonný ředitel firmy Lumír Kunz. Společnost rovněž očekává růst návštěvnosti o 50 procent.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: iStock

Do Aukra nedávno vstoupil strategický investor Pale Fire Capital, což je skupina soustředěná kolem internetových podnikatelů Jana Barty, Dušana Šenkypla a Davida Holého. Za 59 procent ve firmě zaplatili přes 100 milionů korun. Zbylých 41 procent drží investiční skupina Leverage.

"Minulé léto jsme si revidovali strategii a dospěli k závěru, že se chceme vrátit k podstatě Aukra, a tou jsou aukce. Větší orientace na retailového uživatele," uvedl Kunz. Dále chce firma změnit práci s e-shopy a dalšími prodejci, kdy by se použité, lehce poškozené a rozbalené zboží dávalo do aukce, nikoli do pevných cen "kup teď". "Všechny aktivity a kroky se budou odvíjet od této strategie," uvedl Kunz.

Velký potenciál je podle Kunze také v kategoriích sběratelství, starožitnictví a umění, ve kterých je už nyní Aukro silné.

Aukro je se svými čtyřmi miliony registrovanými uživateli největší aukční online tržiště v ČR. Celkem se od roku 2003 přes Aukro prodalo 73 milionů kusů zboží za 40 miliard korun. Orientuje se na aukce i prodej a nákup za pevné ceny. V současnosti poskytuje své služby jak pro veřejnost, tak profesionálním obchodníkům a firmám.

 

Právě se děje

před 2 minutami

V ČR žije 10,68 milionu lidí, počet obyvatel vzrostl za tři čtvrtě roku o více než 31 tisíc

Počet obyvatel České republiky za letošních devět měsíců vzrostl o 31 400 na 10,68 milionu. Ovlivnila to zejména zahraniční migrace. Narozených bylo více než zemřelých.

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Benešovská nemocnice funguje po kybernetickém útoku stále v omezeném provozu

Provoz v benešovské nemocnici je po útoku počítačovým virem stále omezený. IT specialisté pracují na nápravě, zařízení ale zatím funguje ve stejném režimu jako ve středu, kdy ke kybernetickému útoku došlo, uvedl mluvčí nemocnice Petr Ballek.

V nemocnici se ráno sešel krizový štáb, změny podle mluvčího zatím žádné nejsou. "Situace je stejná, uvidíme v poledne," uvedl Ballek. Dodal, že kvůli omezenému režimu bylo dosud přesunuto do jiných nemocnic devět pacientů.

Stále nelze spustit žádný přístroj včetně počítačové sítě, všechny plánované operace nemocnice zrušila a lékaři nemohou v ordinacích ani vyšetřovat. Pro hospitalizované byl zajištěn náhradní provoz. Na nápravě nemocnice spolupracuje i  se specialisty na kybernetickou bezpečnost, problémy nicméně mohou teoreticky trvat i týdny.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

V Británii se otevřely volební místnosti, průzkumy očekávají výhru konzervativců

V Británii začaly ve čtvrtek v 08:00 středoevropského času předčasné parlamentní volby. Mají vyřešit patovou situaci, která nastala kolem plánovaného odchodu Británie z Evropské unie. Voliči mohou hlasovat až do 23:00 hodin. 

Podle průzkumů veřejného mínění se čeká vítězství vládní Konzervativní strany premiéra Borise Johnsona. Zda se jí podaří získat v Dolní sněmovně většinu, ale není jisté. V případě, že by konzervativci absolutní většinu neměli, mohl by se moci chopit menšinový kabinet v čele s labouristou Corbynem, který by si ale musel vyjednat podporu menších stran.

Premiér Johnson chce brexit v případě vítězství ve volbách dokončit a opustit evropský blok 31. ledna příštího roku. Pokud by se ale příštím britským premiérem stal Corbyn, čekalo by Brity druhé referendum o brexitu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy