Apple může svá zařízení více otevřít konkurenčním aplikacím. Pomohl by třeba Spotify

ČTK ČTK
20. 2. 2020 16:00
Americká technologická společnost Apple zvažuje, že své chytré telefony, tablety a hlasový ovladač HomePod více otevře konkurenčním aplikacím. Reaguje tím na kritiku, že vlastním výrobkům poskytuje nespravedlivou výhodu. S odkazem na zdroje obeznámené se situací o tom informuje agentura Bloomberg.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

V Applu se diskutuje o tom, že by firma uživatelům umožnila vybrat si jako své výchozí nastavení webový prohlížeč a poštovní aplikace třetích stran. Dosud měli majitelé jeho přístrojů přednastaven firemní prohlížeč Safari a poštovní aplikaci Apple Mail a nemohli je nahradit konkurenčními produkty.

Internetový prohlížeč a poštovní aplikace jsou v iPhonech a v iPadech nejpoužívanějšími aplikacemi. Pokud uživatel přístroje od Applu klikne na internetový odkaz, který do něj obdrží, ten se mu automaticky otevře v prohlížeči Safari. Podobně když klikne na e-mailovou adresu z textové zprávy či z webové stránky, bude přesměrován na aplikaci Mail bez možnosti přejít na jiný e-mail.

Tato praxe ztěžovala některým vývojářům možnost Applu konkurovat. Znepokojovala také některé zákonodárce, kteří zkoumali, zda tím firma neporušuje antimonopolní zákony platné v technologickém odvětví.

Podle zdrojů Bloombergu by Apple také mohl zmírnit omezení pro hudební aplikace třetích stran. Opatření by se mohlo dotknout i jeho největšího rivala v oblasti streamování, firmy Spotify.

 

Právě se děje

Další zprávy