Apple představil, nač všichni čekali. Tablet iPad.

Apple představil, nač všichni čekali. Tablet iPad.
Nový iPad má jedno ovládací tlačítko a dotykovou klávesnici na displeji. Ehm. Vlastně je to takový lepší a větší mobil iPhone.
iPad je to nejlepší pro čtení digitálních novin, knih, hraní her a sledování videa. Mnohem vhodnější než laptop či chytrý mobil, horoval Steve Jobs.
iPad představuje pro Apple největší start nového produktu od spuštění prodeje mobilů iPhone před třemi lety.
Klávesnice na iPadu je pouze zvětšená klávesnice z iPhonu.
Foto: Reuters
Michal Štůsek Michal Štůsek, Monika Horáková
27. 1. 2010 20:05

New York - Společnost Apple uspořádala ve středu tiskovou konferenci s přísně utajovaným obsahem. Jaká novinka bude představena, mohlo být jen předmětem spekulací.

Skuteční odborníci sázeli na tablet.

A měli pravdu.

Šéf společnost Steve Jobs představil "iPad" jako něco, co přepisuje historii. Jako hračku, přes kterou si odteď budete číst noviny, knížky, hrát hry i posílat e-maily.

Tak se na ten zázrak od Apple podívejte.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

"Chcete, aby tu vládl Putin?" V Minsku protestují stovky lidí proti integraci země s Ruskem

O plánech na "prohloubení integrace" země s Ruskem mají v sobotu v černomořském letovisku Soči jednat prezidenti obou zemí Alexandr Lukašenko a Vladimir Putin. Agentura AP odhadla počet demonstrantů na více než 1000, nezávislý server Tut.by se dopočítal 730 účastníků.

Demonstranti se po poledni pokusili proniknout na schodiště Paláce republiky, ale policisté v uniformách i civilu jim v tom zabránili. Jinak pořádkové síly nezasáhly, přestože akce nebyla povolená.

"Chcete, aby tu vládl Putin?" ptal se do megafonu opoziční aktivista Pavel Severinec a dav odpovídal "Ne!". "Takovou integraci nemám zapotřebí," vykřikovala žena, držící plakát s přeškrtnutou ruskou vlajkou. Na výzvy policie k rozchodu odpovídali demonstranti voláním "Ať žije Bělorusko!", vylíčil server. Demonstranti mají v plánu vydržet až do soumraku a v neděli v protestu pokračovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy