Neděle se s pěti mrtvými na silnicích v Česku zařadila mezi nejtragičtější dny roku

ČTK ČTK
4. 6. 2023 17:39
Neděle 4. června se s pěti mrtvými na silnicích v Česku zařadila mezi nejtragičtější dny roku. Za víkend je obětí dopravních nehod zatím deset, a to stejně jako před týdnem o posledním květnovém víkendu. Vyplývá to z informací policie. Čísla nemusejí být konečná.
Foto: Hasiči Zlínského kraje

Pět obětí si dopravní nehody v Česku vyžádaly vedle dneška také minulou neděli, o nynější a předchozí sobotě a také 21. dubna. Průběžná celková čísla přitom ukazují zlepšení proti loňskému roku. Letos do konce května na silnicích v ČR zahynulo 171 lidí, což bylo meziročně o pět méně.

Dvě nehody ze současného víkendu byly se dvěma mrtvými. V sobotu dva lidé zemřeli při nárazu osobního auta do stromu u hlavní silnice I/35 mezi Konecchlumím a Úlibicemi na Jičínsku. Dnes odpoledne skončila smrtí dvou lidí srážka dvou motocyklů na silnici I/50 v buchlovských kopcích u Střílek na Kroměřížsku.

V sobotu se další tragická nehoda stala na Lounsku mezi Lubencem a Petrohradem, cyklistka se tam srazila s osobním autem. Další sobotní oběti policejní statistiky hlásí ze Středočeského a Pardubického kraje.

Dnes zemřela i mladá řidička, která ráno s osobním autem narazila do stromu u obce Břehov na Českobudějovicku. Nehodu nepřežila také spolujezdkyně z osobního vozu nedaleko Ivanovic na Hané na Vyškovsku. Motocyklista zahynul po nárazu do plotu v Chlumci na Ústecku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy