Foto: Jak v Berouně trénovali na velkou vodu. Cvičila i unikátní zdvihací lávka

Foto: Jak v Berouně trénovali na velkou vodu. Cvičila i unikátní zdvihací lávka
Berounka si uchovala svou nezkrotnou krásu.
Na berounském ostrově mezi náhonem, Litavkou a Berounkou jsou z vody trochu nervózní.
Jako každý rok tu cvičí, jak se ubránit tisícileté povodni podobné té z roku 2002. Tehdy se voda ve městě zvedla o šest metrů.
Krizový štáb vyhlásil stav nouze.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
29. 11. 2016 11:08
Vybudování pevných zdí a pořízení mobilního hrazení stálo město v minulosti téměř 125 milionů korun. Středočeský kraj patřil při katastrofálních záplavách v roce 2002 k nejpostiženějším regionům.
 

Právě se děje

před 34 minutami

Neznámí ozbrojenci v Bagdádu postříleli nejméně 15 lidí, 60 dalších zranili

Ozbrojenci v autech na bagdádském náměstí Chilání v pátek zastřelili nejméně 15 lidí včetně nejméně dvou policistů a 60 dalších zranili. Kdo za útokem stojí, zatím není jasné. S odvoláním na sdělení bezpečnostních složek a zdravotníků o tom informovala agentura AP.

Incident se stal v místě, kde se konají protesty. Lidé v panice začali před střelbou utíkat na nedaleké náměstí Tahrír a do blízkých mešit.

Střelba se odehrála ve chvíli, kdy demonstranti zablokovali tři důležité mosty v Bagdádu, které vedou k takzvané zelené zóně, kde sídlí vláda. Nejmenovaný demonstrant agentuře AP sdělil, že se protestující na mostě Sinak ocitli pod palbou a na místě jsou mrtví a zranění.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Fotbalisty Watfordu povede Pearson, bude třetím koučem v sezoně

Fotbalisty Watfordu povede ve zbytku sezony trenér Nigel Pearson, který se poslední celek tabulky pokusí zachránit v anglické lize. Na lavičce nahradí odvolaného španělského kouče Quiqueho Sáncheze Florese.

Šestapadesátiletý Pearson, bývalý trenér Leicesteru, bude už třetím koučem Watfordu v tomto ročníku. Mužstvo vstoupilo do ligy pod vedením Javiho Gracii, ten ale ve funkci vydržel jen do začátku září. Flores byl po špatných výsledcích odvolán v neděli.

Watford z patnácti ligových zápasů vyhrál jen jeden. Od udržení ho v současné době dělí sedm bodů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy