reklama
 
 

Živě: Karla Šlechtová změní resort. Babiš ji chce za ministryni obrany

Aktualizováno 28. 11. 2017 19:15
Sledujte živě vyjádření Andreje Babiše po jednání s prezidentem Milošem Zemanem. | Video: DVTV
reklama
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš na Pražském hradě seznámil prezidenta Miloše Zemana se složením své chystané menšinové vlády. Babiš o víkendu na svém facebookovém profilu napsal, že ještě shání obsazení ministerstva školství, o zbývajících členech kabinetu už má jasno. V úterý se zároveň sněmovní mandátový a imunitní výbor začal zabývat novou policejní žádostí o vydání Babiše a prvního místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání.

Živě: Karla Šlechtová změní resort. Babiš ji chce za ministryni obrany

reklama
20:15

KSČM si pohorší, zatímco před čtyřmi lety jí poslal stát za hlasy 74,1 milionu, po letošních volbách to bude 39,3 milionu korun. Výnos ČSSD z hlasů klesne ze 101,7 milionu na 36,8 milionu korun, KDU-ČSL z 33,7 milionu na 29,4 milionu.

20:05

Za hlasy letos dostane nejvíce peněz hnutí ANO, přes 150 milionů korun. Po volbách v roce 2013 to bylo 92,7 milionu. ODS si polepší ze 38,4 milionu na 57,3 milionu korun. Piráti vyinkasují 54,6 milionu korun, před čtyřmi lety to bylo 13,2 milionu. SPD Tomia Okamury vydělá na hlasech 53,9 milionu korun, v roce 2013 nekandidovalo.

20:04

Strany a hnutí ve sněmovně by mělo od státu dostat zhruba 482 milionů korun na úhradu volebních nákladů. Vyplývá to z usnesení, které v úterý schválila sněmovna na návrh svého mandátového a imunitního výboru.

19:39
KSČM

Komunisté prosadili vznik nové komise pro změny ústavy. V ní bude mít každá z devíti sněmovních stran po dvou členech.

19:34

Sněmovna na úterním zasedání založila své komise. Kontrolní komise budou obsazeny podle poměrného zastoupení. Celkem vzniklo 11 komisí. Je jich o tři více než v minulém volebním období. Dvě komise navíc musela dolní komora založit v souvislosti s novými zákony.

19:25
ANO

Dosavadní ministr obrany Martin Stropnický by se měl podle nepotvrzených informací přesunout na ministerstvo zahraničí.

19:25
ANO

"Nominace na ministryni obrany mě velmi potěšila. Přijímám ji s patřičnou pokorou a jsem připravena být na ministerstvu partnerem armády a zajistit potřebný servis při očekávaném navýšení počtu vojáků i rozpočtu," uvedla Šlechtová v SMS zprávě pro Českou televizi.

19:12

Dosavadní ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová potvrdila České televizi, že je kandidátkou Andreje Babiše na ministryni obrany. 

18:07

Jak bude tedy vypadat zasedací pořádek ve sněmovně? Pravé křídlo jednacího sálu připadlo kromě Pirátů právě ODS spolu s TOP 09, KDU-ČSL a STAN. ANO obsadilo centrální místa a část levého křídla. Ve zbývajících křeslech na levém křídle budou sedět zástupci ČSSD a KSČM.

18:05
Piráti

Mikuláš Ferjenčík namítal, že jeho strana se schválením původního návrhu od Kanceláře Poslanecké sněmovny počítala. "Piráti jsou středová strana, měli ve volbách lepší výsledek než SDP," hájil Ferjenčík nárok na místa v centrálním části sálu naproti řečništi.

18:21
TOP 09

"Těžko budeme na komunální úrovni spolupracovat s komunisty", říká v rozhovoru na DVTV nový předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.

Chci být předseda obroditel, v komunálu musíme uspět, asi budu jednička v Praze, říká Pospíšil | Video: Daniela Drtinová
18:04
SPD

Naopak zástupci hnutí Tomia Okamury budou sedět na lukrativnějších místech v centrální části po boku poslanců ANO. Spor mezi piráty a SPD o místa v dolní komoře se rozhořel poté, co Okamurovo hnutí odmítlo původní návrh, podle něhož mělo mít místa v pravém koutě sálu.

17:45
Piráti

Zasedací pořádek ve sněmovně je vyřešen. Piráti budou sedět v koutě. 

17:25
KSČM

Předsedkyní sněmovního rozpočtového výboru se stala poslankyně KSČM Miloslava Vostrá. Do funkce ji v tajné volbě zvolili členové výboru na jeho první schůzi, volbu musí ještě stvrdit plénum Sněmovny. Vostrou navrhl její stranický kolega Jiří Dolejš, jiný kandidát nebyl.

Komunisté tak mají předsedu druhého výboru, minulý týden se jejich poslanec Stanislav Grospič stal předsedou mandátového a imunitního výboru.

16:44
ANO

Babiš prozradil, že mu účast ve vládě odmítlo okolo deseti lidí.

16:42
ANO

V Babišově vládě má zasednout devět nových ministrů,ale také čtyři ženy.

16:43
Miloš Zeman

Miloš Zeman nebude chtít, aby mu Babiš přinesl 101 podpisů  

16:40
Twitter

Andrej Babiš odpovídá na otázky novinářů.

16:38
ANO

Babiš se nevyjadřuje ani ke zprávě, žen Agrofert hospodaří na půdě, která mu nepatří. Odkázal se na to, že svůj podnik převedl do svěřenského fondu.

16:37
ANO

Babiš opakuje, že prezidentovi slíbil, že jména nebude komentovat.

autoři: Domácí, ČTK | 28. 11. 2017 11:24

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama