reklama
 
 

Začal boj o bronzovou medaili, na Staroměstské náměstí dorazily davy fanoušků

26. 5. 2019 16:00
Na pražské Staroměstské náměstí dorazily davy lidí sledovat zápas o třetí místo na hokejovém šampionátu mezi Čechy a týmem Ruska. Zápas začal v 15:45. Fanoušci sledují přímý přenos na velkoplošné obrazovce o rozměrech pět krát devět metrů, společně se fandí i na mnoha jiných místech v ČR. Už více než hodinu před začátkem utkání se před obrazovkou sešli první příznivci českého týmu s vlajkami a šálami, aby zaujali nejlepší místa. Český tým medaili z hokejové mistrovství světa přivezl naposledy v roce 2012.

Plochu před obrazovkou, která je natočená směrem k Týnskému chrámu stejně jako při sobotním přenosu semifinálového zápasu s Kanadou, lemují stánky s pivem, klobásami a hokejovými suvenýry. Někteří fanoušci, z nichž je velká část oblečená do dresů českého národního týmu, při čekání na přenos debatovali o sestavě a informaci, že se hokejisté nastoupí v utkání o 3. místo na MS v Bratislavě se Šimonem Hrubcem v brance.

"Myslím, že Patrik Bartošák za porážku s Kanadou nemohl, ale mohli bychom touto změnou Rusy překvapit. Doufám, že budou mít menší motivaci než my, přece jenom se už skoro cítili být mistry světa," konstatoval fanoušek Petr z Úval.

Vítěz duelu získá bronzové medaile. Ve večerním zápase o zlato si od 20:15 zahraje Finsko s Kanadou.

Velkoplošnou obrazovku instalovala na Staroměstské náměstí společnost Taiko, která zvítězila v tendru vyhlášeném magistrátem. Také připravila zábavní program se soutěžemi. Akce vyjde na 1 136 000 korun bez DPH a město ji zaplatí ze svého rozpočtu. Na dodržování pořádku dohlíží desítky policistů. Po sobotním semifinále policejní mluvčí Andrea Zoulová řekla, že policisté nemuseli při akci řešit žádný závažný incident.

autor: ČTK | 26. 5. 2019 16:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama