Začal boj o bronzovou medaili, na Staroměstské náměstí dorazily davy fanoušků

ČTK ČTK
26. 5. 2019 16:00
Na pražské Staroměstské náměstí dorazily davy lidí sledovat zápas o třetí místo na hokejovém šampionátu mezi Čechy a týmem Ruska. Zápas začal v 15:45. Fanoušci sledují přímý přenos na velkoplošné obrazovce o rozměrech pět krát devět metrů, společně se fandí i na mnoha jiných místech v ČR. Už více než hodinu před začátkem utkání se před obrazovkou sešli první příznivci českého týmu s vlajkami a šálami, aby zaujali nejlepší místa. Český tým medaili z hokejové mistrovství světa přivezl naposledy v roce 2012.
MS 2019 v hokeji, Česko - Rusko v souboji o bronz: Český fanoušek
MS 2019 v hokeji, Česko - Rusko v souboji o bronz: Český fanoušek | Foto: Reuters

Plochu před obrazovkou, která je natočená směrem k Týnskému chrámu stejně jako při sobotním přenosu semifinálového zápasu s Kanadou, lemují stánky s pivem, klobásami a hokejovými suvenýry. Někteří fanoušci, z nichž je velká část oblečená do dresů českého národního týmu, při čekání na přenos debatovali o sestavě a informaci, že se hokejisté nastoupí v utkání o 3. místo na MS v Bratislavě se Šimonem Hrubcem v brance.

"Myslím, že Patrik Bartošák za porážku s Kanadou nemohl, ale mohli bychom touto změnou Rusy překvapit. Doufám, že budou mít menší motivaci než my, přece jenom se už skoro cítili být mistry světa," konstatoval fanoušek Petr z Úval.

Vítěz duelu získá bronzové medaile. Ve večerním zápase o zlato si od 20:15 zahraje Finsko s Kanadou.

Velkoplošnou obrazovku instalovala na Staroměstské náměstí společnost Taiko, která zvítězila v tendru vyhlášeném magistrátem. Také připravila zábavní program se soutěžemi. Akce vyjde na 1 136 000 korun bez DPH a město ji zaplatí ze svého rozpočtu. Na dodržování pořádku dohlíží desítky policistů. Po sobotním semifinále policejní mluvčí Andrea Zoulová řekla, že policisté nemuseli při akci řešit žádný závažný incident.

 

Právě se děje

Další zprávy