Vztyčený prostředníček ukazuje na Zemana

Vztyčený prostředníček ukazuje na Zemana
Desetimetrový fialový objekt sem umístil sochař David Černý, který svými uměleckými díly aktuální politickou situaci glosoval v minulosti již několikrát.
"Je to normální fakáč těm zm***m komunistickejm zasr**ejm na Hradě," komentoval své dílo výtvarník v esemesce pro iDnes. "Nápad vznikl z nasr***sti na Zemanovy probolševický praktiky nabourávající zásady demokracie. A podílela se na tom spousta mých kamarádů," doplnil.
Ruka s prsty složenými v jasném gestu připlula při východu slunce do centra od Smíchova, kde sídlí centrum současného umění MeetFactory.
Za asistence členů Pražské paroplavební společnosti byl ponton se sochou ukotven k vltavskému dnu a začal vzbuzovat pozornost kolemjdoucích, v tu dobu převážně lidí spěchajících do práce.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
21. 10. 2013 15:52

Praha - Na Vltavě v centru Prahy se v pondělí ráno, jen pár dní před předčasnými parlamentními volbami, objevil rozměrný objekt v podobě vztyčeného prostředníčku, který směřuje k Pražskému hradu.

Prohlédněte si svérázný vzkaz výtvarníka Davida Černého v malé fotogalerii.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy