"Volá Kalousek, to bude asi Kalouska." Poslanci se vysmáli Okamurovi

Ještě před schválením sledovaného daňového balíčku ve sněmovně u řečnického pultu došlo ke komické situaci. Předseda SPD Tomio Okamura zrovna hovořil o svém postoji k migraci, když na pultu zazvonil zapomenutý mobilní telefon
„Volá Kalousek, to bude asi Kalouska.“ Poslanci se vysmáli Okamurovi | Video: ČTK

"Tady vyzvání telefon Miroslav Kalousek," prohlásil Okamura do pléna. "To si ho tady asi někdo zapomněl, možná to bude pana Kalouska, já to tu odložím," pokračoval místopředseda sněmovny. Následně se z řad poslanců začal ozývat smích, protože se k pultíku už blížil předchozí řečník, předseda poslaneckého klubu ODS a majitel zapomenutého mobilu Zbyněk Stanjura.

"Tak vám pane Stanjuro volá pan Kalousek," řekl Okamura do mikrofonu, na což většina přítomných poslanců opět reagovala smíchem. "Tady vidíte, jak funguje interní spolupráce ODS a TOP 09," nedal se odradit Okamura. Humornou scénku pak ukončil procházející poslanec se slovy "My všichni jsme Kalousek".

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy