"Volá Kalousek, to bude asi Kalouska." Poslanci se vysmáli Okamurovi

Video Video
22. 12. 2020 15:29
Ještě před schválením sledovaného daňového balíčku ve sněmovně u řečnického pultu došlo ke komické situaci. Předseda SPD Tomio Okamura zrovna hovořil o svém postoji k migraci, když na pultu zazvonil zapomenutý mobilní telefon
„Volá Kalousek, to bude asi Kalouska.“ Poslanci se vysmáli Okamurovi | Video: ČTK

"Tady vyzvání telefon Miroslav Kalousek," prohlásil Okamura do pléna. "To si ho tady asi někdo zapomněl, možná to bude pana Kalouska, já to tu odložím," pokračoval místopředseda sněmovny. Následně se z řad poslanců začal ozývat smích, protože se k pultíku už blížil předchozí řečník, předseda poslaneckého klubu ODS a majitel zapomenutého mobilu Zbyněk Stanjura.

"Tak vám pane Stanjuro volá pan Kalousek," řekl Okamura do mikrofonu, na což většina přítomných poslanců opět reagovala smíchem. "Tady vidíte, jak funguje interní spolupráce ODS a TOP 09," nedal se odradit Okamura. Humornou scénku pak ukončil procházející poslanec se slovy "My všichni jsme Kalousek".

 

Právě se děje

před 1 minutou

Norové při návratu do SP získali ve skiatlonu všech šest medailí

Norská reprezentace v běhu na lyžích při návratu do Světového poháru po téměř dvou měsících zcela ovládla skiatlon v Lahti. V závodě žen na 2×7,5 km zvítězila Therese Johaugová před Helene Marií Fossesholmovou a Heidi Wengovou. Jejich týmoví kolegové na dvojnásobné trati si rozebrali medaile v pořadí Emil Iversen, Sjur Röthe, Paal Golberg.

před 32 minutami

Zemřel slavný televizní moderátor Larry King

Ve věku 87 let zemřel legendární americký moderátor Larry King, informovala televize CNN, na níž moderátor po desetiletí vedl svou talkshow Larry King Live, v níž zpovídal prezidentské kandidáty, celebrity, i hosty z každodenního života. King byl začátkem ledna hospitalizován s covidem-19.

Podle prohlášení mediální společnosti Ora Media zemřel King v sobotu ráno v nemocnici Cedars-Sinai v Los Angeles, kam byl podle CNN převezen na začátku roku kvůli těžkému průběhu covidu-19. Oznámení však příčinu Kingova úmrtí neuvádí.

CNN vysílala Kingův pořad Larry King Live po dobu 25 let, za něž moderátor natočil přes 6000 dílů. Pořad skončil v roce 2010, King se však o dva roky později vrátil na obrazovky na stanici Ora TV, kde třikrát týdně moderoval pořad Larry King Now.

Moderátor měl podle CNN cukrovku 2. typu a za svůj život čelil řadě zdravotních obtíží, včetně několika infarktů, kvůli nimž v roce 1987 podstoupil čtyřnásobný koronární bypass. V roce 2017 oznámil, že trpí rakovinou plic, kterou se mu však po operaci podařilo překonat.

Další zprávy