Vleky v celé republice se rozjíždí. Lyžaři si užijí

djl
15. 11. 2007 10:32
Sněhová nadílka nabila vlekaře i lyžaře optimismem
Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Praha - Všechna největší lyžařská střediska v republice zahájí o víkendu sezónu.

Zatímco minulý víkend se lyžovalo na několika sjezdovkách v Krkonoších a v Jizerských horách, tento víkend lyžování na horách skutečně začne. I když ne všechny sjezdovky budou v lyžařských centrech sjízdné.

Tento víkend spustíme vleky na Dámské sjezdovce. S těmi zbylými prozatím čekáme, řekli Aktuálně.cz například pracovníci Skiareálu Klínovec.

Kromě Krušných hor se zatím lyžuje také v Krkonoších a v Jizerských horách. "Spustíme vleky na Javoru, Zahrádkách, Smrku a v případě dostatečného počtu lyžařů i na Hnědém vrchu," uvedli pracovníci SKI PEC v Peci pod Sněžkou.

Vleky se na plné obrátky rozjedou na šumavském Skiareálu Lipno. "Již teď jedou na plné obrátky vleky na sjezdovkách Světluška I a II, na víkend spustíme kromě Jezerní všechny sjezdovky v areálu," uvedl pro Aktuálně.cz jeden z provozovatelů Janáč. Areál dokonce vychází návštěvníkům vstříc tím, že o víkendu ponechá mimosezonní ceny.

V Lyžařském areálu Pustevny hodlají tento víkend prozatím spustit jen dvě kratší sjezdovky. Potvrdily se tak prognózy meteorologů, že úhrn srážek bude na Moravě přeci jen menší. Areál tak využije alespoň slibného počasí k zasněžování a přípravě sjezdovek na další týdny.

Meteorologové dávají lyžařům dobré vyhlídky

Foto: www.czechtourism.cz

V následujících dnech by podle meteorologů mělo vydržet mrazivé počasí poskytující ideální podmínky pro zasněžování děly. Podle stávajících předpovědí počasí by teploty kolem nuly měly vydržet do konce příštího týdne a pravděpodobně i déle.

Rovněž běžkaři by si v následujících dnech měli přijít na své.

Již minulý týden jim byly k dispozici neupravené stopy u velkých českých středisek. Na konci tohoto týdne jsou již tratě z velké části upravené a další budou upraveny během pátku a víkendu.

V Harrachově je běžcům k dispozici 15 km upravených tratí a  Špindlerův mlýn hlásí dokonce již 33,5 km upravených tratí.

I přes menší srážlivost na Moravě zde o víkendu budou upraveny další tratě, které tak přibudou k již upravené stopě z Pousteven do Radhoště.

Čtěte:

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy