Jak by mohla vypadat vládní čtvrť v Letňanech: rozsáhlejší a za desítky miliard

Foto: Studie týmu Pavla Sehnala
Helena Havranová
27. 9. 2019 14:36
Do sporu o novou vládní čtvrť v Praze mezi premiérem a pražským primátorem se vložil další hráč. Je jím podnikatel a místostarosta Letňan Pavel Sehnal, majitel firmy ABF, která vlastní výstaviště v Letňanech. Myšlenku vládní čtvrti nejen podporuje, ale představuje si ji ještě rozsáhlejší. Podle studie, kterou nechal vypracovat, by čtvrť nabídla práci nejen 10 000 úředníků, ale i 15 000 dalších.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy