Jak by mohla vypadat vládní čtvrť v Letňanech: rozsáhlejší a za desítky miliard

Jak by mohla vypadat vládní čtvrť v Letňanech: rozsáhlejší a za desítky miliard
"V oblasti dlouhodobě podnikám, žiji a myslím si, že je potřeba, abychom měli občanům co nabídnout,“ vysvětlil Sehnal, proč za vládní čtvrť lobbuje. Studie vypracovaná jeho týmem uvažuje o využití stejných pozemků, o které usiluje premiér Babiš. Podle Sehnala jsou pozemky, o kterých vyjednává premiér s primátorem, pro výstavbu vládní čtvrti velmi vhodné, protože se nachází v blízkosti metra Letňany a s ohledem na jejich vlastnictví jsou i způsobilé k rychlému získání patřičných rozhodnutí pro potřeby výstavby.
Podstatná část oblasti, na které by vládní komplex měl vyrůst, má podle územního plánu takzvanou zvláštní funkci (tmavě fialová barva). O tom, zda vládní budovy zvláštní funkci splňují, podle Sehnala musí rozhodnout magistrát.
Projekt je limitován dvěma letišti, Letňany a Kbely, která se nachází v blízkosti plánované výstavby. Problémem jsou především proto, že se v jejich blízkosti nesmí stavět výškové budovy.
V zadání studie bylo kromě vládní čtvrti pro 10 000 úředníků také administrativní centrum pro 15 000 zaměstnanců, nemocnice, velodrom s krytou vnitřní dráhou, bytová zástavba, park a další zázemí jako školy, školky a ostatní služby.
Foto: Studie týmu Pavla Sehnala
Helena Havranová
27. 9. 2019 14:36
Do sporu o novou vládní čtvrť v Praze mezi premiérem a pražským primátorem se vložil další hráč. Je jím podnikatel a místostarosta Letňan Pavel Sehnal, majitel firmy ABF, která vlastní výstaviště v Letňanech. Myšlenku vládní čtvrti nejen podporuje, ale představuje si ji ještě rozsáhlejší. Podle studie, kterou nechal vypracovat, by čtvrť nabídla práci nejen 10 000 úředníků, ale i 15 000 dalších.
 

Právě se děje

Další zprávy