Vietnamka skončí před soudem za vraždu krajanky v Kroměříži

ČTK ČTK
29. 8. 2014 8:32
Státní zástupce podal obžalobu. Pokud soud cizinku uzná vinnou, hrozí jí 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Kroměříž - Jednatřicetiletá Vietnamka stane před krajským soudem ve Zlíně kvůli loňské vraždě devětapadesátileté krajanky v Kroměříži. Státní zástupce Leo Foltýn ČTK potvrdil, že ve věci podal obžalobu.

Pokud soud cizinku uzná vinnou, hrozí jí 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.

Mladá žena vstoupila do bytu na Riegrově náměstí v Kroměříži a blíže nezjištěným sečným nástrojem brutálně zaútočila na krajanku, která tam bydlela. Opakovanými údery do hlavy a po celém těle jí podle Foltýna způsobila zranění neslučitelná se životem, poškozená zemřela na místě.

Ženu v tratolišti krve našel její partner, jenž tragédii sám oznámil. Podle policie údajná vražedkyně udržovala s tímto mužem intimní vztah, který on však chtěl přes nesouhlas obviněné ukončit. Ze žárlivosti a zášti poté podle policie pravděpodobně napadla sokyni v lásce.

Vražda se stala loni 3. srpna. Podle policie pachatelka tehdy upravila místo činu tak, aby všechno vypadalo jako nehoda. Poté se chystala odletět narychlo zpět do své vlasti. Cizinecká policie ženu zadržela v odletové hale Letiště Václava Havla v Praze-Ruzyni.

Zadržená měla u sebe údajně velký obnos peněz. Podle policie se následně v cele pokusila o sebevraždu, které však policisté zabránili.

Soud vzal poté mladou cizinku do vazby, kde je doposud. Hlavní líčení ve věci nařídil zlínský krajský soud na konec října.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně v Rovníkové Guineji

Nejméně 20 mrtvých a zřejmě stovky zraněných si dnes vyžádala série výbuchů na vojenské základně v přístavním městě Bata, které je ekonomickou metropolí Rovníkové Guineje. Záběry ve státní televizi ukázaly poničené domy a mnoho zraněných, zejména dětí. Televize informuje nejméně o čtyřech explozích, vážně poškozené jsou i vzdálenější budovy ve městě, uvedly zahraniční tiskové agentury.

První informace naznačují, že exploze se ozvaly v muničním skladu vojenské základny ve čtvrti Nkoa Ntoma, kterou využívají hlavně speciální síly a četnictvo. Právě z této základny podle záběrů stoupal po výbuších černý dým.

"Město Bata se stalo obětí nehody způsobené nedbalostí jednotky odpovědné za hlídání skladišť dynamitu, výbušnin a munice ve vojenském táboře Nkoa Ntoma, která se vznítila od jisker od ohnišť na polích zemědělců. Vše nakonec vybuchlo," uvedl prezident Teodoro Obiang Nguema citovaný agenturou AFP. Prezident nařídil prošetření celé události a požádal mezinárodní společenství o pomoc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy