Video z nehody, která paralyzovala D1. Kamion málem smetl auto v protisměru

Policie na twitteru zveřejnila video z nehody kamionu za Brnem na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova na Brněnsku. Bulharský nákladní vůz se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku a zcela zablokoval oba směry dálnice. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl už dřív mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek. Policie obnovila provoz až po zhruba 14 hodinách dnes v 9:30.
Nehoda kamionu na D1 | Video: Policie ČR

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. Policie dnes ráno na twitteru uvedla, že v noci se podařilo havarovaný kamion vyprostit. Bylo ale třeba vozovku ještě uklidit, bylo také nutné opravit poničené dopravní značení a betonová dělící svodidla.

Kolona kamionů směrem na Prahu kolem 8:30 dosahovala zhruba 12 kilometrů, směrem na Brno byla zhruba sedmikilometrová. Doprava kolabovala především na objízdných trasách, kde se v ranní špičce tvořily kolony.

V pondělí večer havarovala dvě auta také v 19. kilometru dálnice D2 ve směru na Brno. Místo nehody bylo průjezdné se zvýšenou opatrnosti.

 

Právě se děje

Další zprávy