Velení koaličních sil v Iráku ocenilo českého vojáka z polního chirurgického týmu

ČTK ČTK
24. 4. 2017 18:05
Český voják z polního chirurgického týmu se stal v Iráku Hrdinou týdne. Ocenění mu v pondělí udělilo velení koaličních sil, pod které česká jednotka spadá. Titul nadporučík T. V. obdržel za nadstandardní plnění úkolů během dosavadního působení v Iráku i během přípravy na nasazení, řekl mluvčí generálního štábu Jan Šulc. Polní chirurgický tým v Iráku působí od prosince. Od té doby provedl kolem 30 operací. Zhruba dvacetičlenná jednotka v Iráku zůstane do června. "Gratulace a poděkování patří nejen oceněnému vojáku, ale i všem ostatním příslušníkům jednotky za jejich výkony a řadu zachráněných lidských životů," uvedl náčelník generálního štábu Josef Bečvář.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Letecký poradní tým Irák
 

Právě se děje

před 6 minutami

Chorvatské volby do parlamentu skončily, vítězem je zřejmě vládní HDZ

Hlasování v sobotních parlamentních volbách v Chorvatsku skončilo. Podle průzkumu státní televize mezi voliči opouštějícími volební místnosti zvítězilo vládní Chorvatské demokratické společenství (HDZ), které by mělo získat 61 z celkových 151 křesel. Opoziční Sociálnědemokratické straně (SDP) a jejím menším spojencům by mělo připadnout 44 křesel, napsala agentura Reuters.

Na třetím místě podle průzkumu skončilo euroskeptické Vlastenecké hnutí (DP), které by v parlamentu mělo získat 16 zástupců.

Mnoho analytiků se podle Reuters domnívá, že koalici budou nakonec muset sestavovat obě nejsilnější strany, protože vytvořit stabilní vládu s menšími partnery jako DP by bylo obtížné. Vůdci obou velkých stran ale doposud možnost velké koalice odmítali.

Další zprávy