Při požáru bytu v pražských Strašnicích se zranilo šest dětí. Na místo letěl vrtulník

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 4. 2021 19:59
Po požáru bytu v domě v Černokostelecké ulici v Praze 10 bylo zraněno 14 lidí, z toho šest dětí ve věku od jednoho roku do sedmi let. Deset jich záchranáři převezli do nemocnic, z nich jsou dva lidé ve vážném stavu, sedm utrpělo středně závažná poranění a jedna osoba lehké zranění.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Informace potvrdila mluvčí záchranářů Jana Poštová. Podle mluvčího hasičů Martina Kavky hořelo vybavení bytu v jedné místnosti v bytě ve třetím patře. Požár hasiči dostali rychle pod kontrolu, uhasili ho zhruba za 15 minut po příjezdu, řekl mluvčí.

První informace hovořily o osmi zraněných, poté o 11 a podle posledních informací je zraněných 14.

"Do této chvíle prošlo našima rukama 14 osob. Z toho tři nebylo nutné transportovat do zdravotnického zařízení, jedna žena podepsala negativní reverz a 10 osob jsme převezli do nemocnic. Dvě z nich byly ve vážném zdravotním stavu, sedm utrpělo středně závažná a čtyři lehká poranění," napsala Poštová na Twitteru.

Mezi zraněnými je šest dětí ve věku od jednoho roku do sedmi let. Záchranáři aktivovali traumatologický plán, který se vyhlašuje při mimořádných událostech s větším počtem postižených kvůli koordinaci záchranných prací. Na místo byl vyslán vrtulník a také speciální vůz Atego pro mimořádné situace.

Hasiči měli událost hlášenou v 17:13, na místo vyslali tři profesionální a jednu dobrovolnou jednotku. "Po příjezdu bylo zřejmé, že je v plném rozsahu plamenným hořením zasažena jedna místnost bytu. Hasiči nasadili jeden vodní proud vnitřní částí budovy, zasahovala i výšková technika," uvedl mluvčí.

Pět minut po příjezdu měli hasiči požár pod kontrolou a za dalších deset minut byl uhašený. Policejní mluvčí Violeta Siřišťová doplnila, že po oznámení kouře v jednom z bytů byli první na místě pražští policisté. "Několik osob vyvedli z domu, dále uklidňovali lidi v oknech. Jedna osoba měla podle našich informací slézt i po hromosvodu," řekla Siřišťová.

Vyšetřovatelé budou nyní zjišťovat příčiny požáru, podle Kavky připadá v úvahu technická závada či nedbalost. Škodu vyšetřovatel vyčíslil na 300 tisíc korun.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Babiš bude informovat evropské představitele o Vrběticích na sobotním summitu

Premiér Andrej Babiš (ANO) bude na neformálním summitu lídrů Evropské unie informovat o vrbětické kauze, písemné závěry k tématu ale zaujme až příští summit koncem května. Novinářům to Babiš v pátek řekl před odletem na jednání, které se koná do soboty v portugalském Portu. Předseda Evropské rady Charles Michel podle Babiše slíbil téma zmínit i na tiskové konferenci.

Summit se bude týkat například společného přístupu k sociálním tématům, jako jsou minimální mzda či rovné pracovní podmínky mužů a žen. Babiš řekl, že u večeře kolegy seznámí s vývojem česko-ruského sporu vyvolaného kauzou Vrbětice. "Co se týče Ruska jako takového, téma bude speciálně na programu příští Evropské rady za tři týdny," uvedl. V projevu bude žádat o solidaritu, které se podle něj už Česku dostává od dalších zemí EU i spojenců mimo unii.

Nynější neformální summit nebude mít písemné závěry, k Rusku by se však měl vyjádřit summit svolaný na 25. května. "Kauza se dostane do písemných závěrů na té normální Evropské radě," řekl. Kolem případu podle Babiše není nic nového, spojenců se nijak nedotkne vnitropolitická debata v ČR. Podle serveru Seznam Zprávy chtěl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) na své zrušené cestě do Moskvy vyměnit informace o Vrběticích mimo jiné za dodávky ruské vakcíny Sputnik V. Hamáček to ostře odmítá a chce se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy