V Jeseníkách zemřel kvůli horku turista

ČTK ČTK
17. 8. 2009 19:56
Jeseník - Jedenapadesátiletému turistovi se stala osudnou tůra v Jeseníkách. V poledním vedru se mu udělalo špatně a zemřel.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Pavel Baroch, Aktuálně.cz

Ačkoliv muže, který upadl do bezvědomí, začali ihned oživovat kolemjdoucí a poté i zdravotníci a horští záchranáři, přivolaná lékařka již mohla jen konstatovat smrt.

"Muž šel s partnerkou z Ramzovského na Červenohorské sedlo, měl tak již za sebou nějakou cestu. Fyzická námaha i teplota tak možná sehrály nějakou roli, byť nevíme, zda turista náhodou neměl nějakou skrytou vadu," poznamenal náčelník jesenické horské služby Michal Klimeš.

Dodal, že horská služba v těchto teplých dnech doporučuje turistům dodržovat zásady pitného režimu. Lidé by také neměli přeceňovat své síly.

V krátké době jde v Jeseníkách o druhou událost s tragickým koncem. Před měsícem nedaleko místa dnešní tragédie, na hřebeni pod vrcholem Vozky, udeřil blesk do skupinky čtyř turistů, kteří utíkali před bouří.

Přestože záchranáři hodinu jednoho z nich oživovali, mladý muž nakonec nepřežil. Ostatní lidé utrpěli šok.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Do České republiky vjela přes hraniční přechod u Břeclavi první vozidla amerického vojenského konvoje, který se vrací ze cvičení NATO v Maďarsku.

před 2 hodinami

Babiš se má podle soudu omluvit za své výroky senátorovi Wagenknechtovi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun, rozhodl v pátek Okresní soud Praha-západ. Wagenknecht, který byl náměstkem, když Babiš vedl ministerstvo financí, to uvedl na twitteru. Premiér si za svými výroky stojí a plánuje se odvolat, sdělil ČTK v textové zprávě.

Soud vyhověl žalobě na ochranu osobnosti, Babiš je povinen písemnou omluvu zaslat do tří dnů poté, co rozsudek nabude právní moci, uvedl Wagenknecht. Jeho asistentka Karolína Žďárská řekla ČTK, že písemné vyhotovení rozsudku by mělo být k dispozici do dvou týdnů. "Zatím nemáme písemné vyhotovení, takže neznáme argumenty soudu, ale za svými výroky si stojím, budu se odvolávat," reagoval Babiš.

Wagenknecht byl prvním náměstkem ministra financí od února 2014 do června 2015, kdy ho Babiš odvolal podle pozdějšího Wagenknechtova vyjádření bez udání důvodu. Wagenknecht se před tím dostal do sporu s tehdejší ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO), když jeho auditorský tým našel chyby v tendru na monitorovací systém evropských fondů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy