Ústavní soud soudí zákonodárce, ti se nudí v práci

Ústavní soud soudí zákonodárce, ti se nudí v práci
Ústavní soud zasedl, aby projednal jeho stížnost
Předseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS) a místopředseda sněmovny Lubomír Zaorálek (ČSSD)
Místopředseda sněmovny Lubomír Zaorálek se potí před soudci
Obžalovaní poslanci v lavicích sněmovny v Praze
Foto: Jan Langer
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek, Jan Langer
10. 9. 2009 13:03

Ústavní soud v Brně zasedl, aby rozsekl spor poslance Melčáka se svými kolegy. Zatímco ústavní soudci mučí u výslechu zástupce obou komor parlamentu, zbylí poslanci v Praze v ležérním tempu schválili několik mezinárodních smluv a čekají u oběda na verdikt soudu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Italský ministr zahraničí Di Maio končí v čele Hnutí pěti hvězd

Italský ministr zahraničí Luigi di Maio ve středu oznámil, že končí ve funkci šéfa vládní strany Hnutí pěti hvězd (M5S). Informovala o tom agentura AP. Svým stoupencům v Římě Di Maio řekl, že jedna éra skončila, on svou práci dokončil a nyní bude důvěřovat svému nástupci, že dále úspěšně povede stranu kupředu. Hnutí pěti hvězd podle Di Maia nyní dočasně povede senátor Vito Crimi, nový vůdce bude vybrán v následujících měsících po kongresu strany. Italská média ještě před tímto oznámením uváděla, že Di Maiův krok by neměl znamenat konec vlády, kterou od loňska tvoří koalice M5S a Demokratické strany.

"Dnes tu jsem proto, abych oznámil svou rezignaci z čela Hnutí pěti hvězd," řekl ministr svým příznivcům. Třiatřicetiletý Di Maio stranu vedl od září 2017. Hnutí pěti hvězd se v posledních měsících potýkalo s vnitřními spory, v obou komorách parlamentu odešlo do frakcí jiných stran či do frakce smíšené několik zákonodárců. Poslední dva to udělali v úterý, připomněla agentura APA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy