Fotky: Uši studené války. Jak dnes vypadá pět odposlouchávacích věží u hranic s Německem

Fotky: Uši studené války. Jak dnes vypadá pět odposlouchávacích věží u hranic s Německem
Vzhůru na Šumavský Poledník. Je to po cestě osm kilometrů na jih od Prášil.
Ve výšce 1315 nad mořem si tu Československá armáda v sedmdesátých letech postavila 37 metrů vysokou odposlouchávací věž.
V okolí je unikátní možnost pozorovat přirozenou obnovu lesa.
Dnes je veřejnosti přístupná, provozuje ji Správa Šumavského národního parku.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
Aktualizováno 29. 12. 2016 21:55
Ticho, nepřítel naslouchá. Vše, co se vysílá, lze odposlouchávat. V době studené války si postavila Československá armáda odposlouchávací stanoviště na kopcích podél hranice s Německem. Mohutné věže stojí dodnes. Některé slouží jako rozhledny, jiné stále svému původnímu určení. Připomeňte si fotoreportáž, kterou jsme na Aktuálně.cz publikovali letos v létě.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sanders čelil během debaty v Jižní Karolíně útokům soupeřů, kritizovali jeho program hospodářských reforem

Americký senátor Bernie Sanders, kterého poslední průzkumy pasují do role favorita v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany, čelil během celkově desáté debaty demokratických kandidátů ostrým útokům svých soupeřů. Terčem kritiky se stal zejména jeho ambiciózní program hospodářských reforem, informovala agentura Reuters.

Debaty, která se konala ve městě Charleston v úterý večer místního času, byla plná hádek a vzájemného překřikování. Sandersovi protivníci shodně uváděli, že vyslat vermontského senátora a samozvaného socialistu do boje o Bílý dům proti stávajícímu republikánskému prezidentovi Donaldu Trumpovi je riskantní podnik.

Další zprávy