Uprchlík se vrátil dva týdny před amnestií. Náhoda?

Radek Nohl Radek Nohl
9. 1. 2013 17:00
Manažer fondu Trend se přes 8 let ukrýval v cizině a na uprchlé se amnestie nevztahuje
Miroslav Vlastník.
Miroslav Vlastník. | Foto: ČTK

Insider - Ani ne dva týdny před vyhlášením prezidentské amnestie se po osmi letech skrývání před spravedlností vrátil náhle z ciziny do Česka jeden z hlavních aktérů tunelu ve fondech Trend a Mercia, z nichž zmizelo 1,4 miliardy korun.

Píše to ve středečním vydání deník Insider s připomenutím, že výhoda, kterou prosincový návrat pro Miroslava Vlastníka má, je silná.

Kdyby zůstal v zahraničí i po 31. prosinci, Klausova amnestie by se na něj nevztahovala. Její znění totiž, jak známo, říká, že se zastaví vyšetřování všech činů, které se táhnou déle než osm let a za něž podle zákoníku nehrozí vyšší trest než deset let. Ale zároveň neplatí pro ty, kdo se před spravedlností skrývají v zahraničí.

Takto bude jeho trestní stíhání stejně jako u dalších deseti obžalovaných do 14 dnů zastaveno. Což už Insideru mluvčí královéhradeckého krajského soudu Jana Kliková potvrdila.

Zda byla amnestie důvodem návratu, odmítají žalobci i soudce případu komentovat. Vlastníkův právník Insideru řekl, že se jeho klientovi narodilo dítě.

Co říkáte na amnestii Václava Klause? Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory pište zde.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Byla to náhoda? Nebo nebyla amnestie utajena tak, jak tvrdí politici?

 

Právě se děje

Další zprávy