Unikátní fotky: Tak ožívají české obce

Unikátní fotky: Tak ožívají české obce
K nepoznání. Kulturní a společenské centrum Ratejna v Řepicích, Vesnici roku 2012.
Knížecí stodola v Řepicích (Jihočeský kraj) se nacházela v havarijním stavu. (Snímek z června 2006.)
Proměna takřka neuvěřitelná. Řepická knížecí stodola po velmi důkladné přestavbě.
V této stavbě byste asi Dům gobelínů nehledali. Budova někdejšího zámeckého pivovaru v Jindřichově Hradci.
Foto: Archiv Asociace EF CZ - Souznění, o.s.
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
12. 12. 2013 14:00

Putovní výstava Má vlast přináší svědectví o zvelebování opomíjených míst a objektů v sídlech a krajině. O proměnách chátrajících staveb v důstojné objekty s užitečnou náplní, o zkrášlených náměstích a návsích, nádražích, sakrálních stavbách. "Chceme přispět k posílení osobního i národního sebevědomí a k šíření dobré pověsti naší země v zahraničí," říká pořádající občanská společnost Asociace Entente Florale CZ - Souznění. Do této putovní výstavy může přispět každý, kdo zná ze svého města či obce podobnou proměnu. Fotografie proměn "před a po" vám přinášíme ve třech dílech, tento se věnuje proměnám užitkových budov a prostranství českých měst a obcí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Svržená barmská vůdkyně Su Ťij dostala dalších šest let vězení za korupci

Svržená barmská vůdkyně Do Aun Schan Su Ťij byla v pondělí odsouzena k dalším šesti rokům vězení. Soud v Barmě, které vládne vojenská junta, ji shledal vinnou ve čtyřech případech korupce. Informovaly o tom agentury Reuters a AP s odvoláním na obeznámený zdroj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy