Umřete při dopravní nehodě? Odpoví vám ministerstvo

Markéta Chaloupská
13. 11. 2009 18:30
Ministerstvo spustilo test, kde si lidé mohou spočítat, jestli přežijí do konce roku
Foto: HZSHK

Praha - Dožijete se s vaším stylem řízení konce roku? Odpovědět by vám mohlo ministerstvo dopravy, které dnes spustilo test, kde si lidé mohou spočítat, jaká je pravděpodobnost, že právě oni zemřou při dopravní nehodě.

Všichni zájemci ho najdou na sociální síti Facebook, na stránkách drsné kampaně Nemyslíš - zaplatíš.

Aplikace vypadá tak, že uživatel odpoví na několik dotazů, které se týkají řízení auta. Například jak dlouho vlastní řidičský průkaz, jak často jezdí autem nebo jestli před jízdou pije alkohol.

"Po zodpovězení testu se mu ukáže, jakou má procentuální šanci na přežití. A také se zobrazí jeho fotka, která bude podle různých výsledků testu zakrvácená," řekla Aktuálně.cz Ivana Jelínková z resortu dopravy.

Do konce roku 150 mrtvých?

Podle ministerstva dopravy pravděpodobně do konce roku zemře ještě přes 150 osob.

"Rádi bychom, aby se tato prognóza nenaplnila, nicméně statistiky jsou neúprosné. Věřím, že řidiči přizpůsobí své chování tak, aby se svými blízkými oslavili příchod nového roku," řekl k tomu ministr dopravy Gustáv Slamečka.

Policie varuje hlavně před zhoršenou viditelností, která souvisí s koncem roku. Podle ní je také horší sjízdnost silnic a spousta řidičů ještě nepoužívá zimní výbavu.

Kampaň za 150 milionů

Kampaň Nemyslíš - zaplatíš za 150 milionů korun spustilo ministerstvo loni na podzim, potrvá do roku 2010. Někteří odborníci ji ale považují za příliš rozvleklou a málo údernou.

Jednu dobu ji například kritizoval sám režisér videoklipů Filip Renč. Chtěl, aby ministerstvo přitlačilo, protože podle něj nebyly spoty skoro vůbec vidět.

 

Právě se děje

Další zprávy