Tygr v ZOO rozsápal hlídače lidem před očima

Jiří Krejčík
28. 5. 2009 15:20
Auckland (Nový Zéland) - Bílý tygr roztrhal zaměstnance přírodního parku na Novém Zélandě.
Bílý tygr - ilustrační foto
Bílý tygr - ilustrační foto | Foto: www.zooliberec.cz

Skupinka turistů celé scéně jen s hrůzou přihlížela.

K tragédii došlo ve středu v parku Zion nedaleko Whangarei severně od Aucklandu.

Dva hlídači čistili vnitřek ohrady se šelmami, když vtom se jeden z dvojice bílých tygrů na jednoho z mužů vrhnul, řekla policejní mluvčí Sarah Kennett pro stanici CNN.

Druhý hlídač a další zaměstnanci parku se pokusili tygra od napadeného muže odtrhnout, ale nepovedlo se jim to. Těžce zraněný hlídač na místě zemřel.

Celé hrůze přihlížela skupina osmi turistů, kteří byli v parku s průvodcem na prohlídce. Tygr byl podle ředitelství ZOO utracen.

Šelmy žijí ve stresu

Přírodní park Zion Wildlife Gardens chová několik druhů ohrožených lvů a tygrů. Evidentně ale jejich chov příliš nezvládá.

Již v únoru skončil jeden ze zaměstnanců v nemocnici poté, co jej napadl bílý tygr.

Novozélandské ministerstvo zemědělství loni vydalo zprávu, že zvířata v parku žijí ve stísněných a nehygienických podmínkách.

Inspektoři dokonce uvažovali o tom, že by nechali 40 velkých koček utratit.

Tragédie v Singapuru

Napadení ošetřovatele bílým tygrem chovaným v zajetí jsou známá i z minulosti. Koncem loňského roku například zaútočila dvojice těchto vzácných šelem na 32letého uklízeče Nordina Montonga v singapurské zoo.

Ostatní zaměstnanci nedokázali svému kolegovi pomoci.

Ironií osudu bylo, že návštěvníci si zprvu mysleli, že se jedná o netradiční vystoupení a hrůznou událost tak řada z nich zaznamenala na své videokamery.

Video této tragické události ze Singapuru si můžete prohlédnout zde

(Upozorňujeme, že záběry jsou drastické!)

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy