reklama
 
 

To jsem nikdy neřekl! Pusťte si výrok, který Babiš zapřel

8. 9. 2015 9:00
Video: Má Andrej Babiš potíže s pamětí? | Video: ČTK, Jindřich Šídlo, Jiří Kubík |  02:03
Místopředsedkyně ANO a starostka Radmila Kleslová pobírá každý měsíc od ČEZ sto tisíc korun. Šéfovi hnutí Andreji Babišovi to podle jeho středečního výroku nevadilo. Dva dny poté svůj výrok začal popírat, jenže zvukové záznamy novinářů jej usvědčují ze ztráty paměti.

Praha - Dva dny stačily vicepremiérovi a šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi, aby zapomněl na svůj veřejně pronesený výrok o smlouvě Radmily Kleslové s ČEZ a navíc jej začal veřejně popírat. Jenže zvukové záznamy, které při své práci pořídili novináři, jej usvědčují přinejmenším ze ztráty paměti.

O co jde? Ve středu, kdy server Neovlivni.cz zveřejnil informaci, že místopředsedkyně ANO a starostka Prahy 10 Radmila Kleslová  pobírá každý měsíc od ČEZ sto tisíc korun, se Babiš vyjádřil v rozhovoru s novináři ve smyslu, že ho to nezajímá.

"Já nevidím důvod to řešit. Paní Kleslová tam má smlouvu patnáct let a je to otázka ČEZ. Pokud ji ČEZ potřebuje, tak ať ji má, pokud ji nepotřebuje, tak ať ji zruší. Předpokládám, že ČEZ nedává peníze jen tak."

V pátek, tedy dva dny poté, při rozhovoru pro Hospodářské noviny, se k tomuto výroku vůbec neznal. Zapřel jej, a dokonce obvinil novináře: "Prosím vás, kolik vychází nesmyslných zpráv. Vždycky se něco vytrhne, já ten systém dobře znám!"

Co tedy opravdu řekl, si poslechněte sami v přiloženém videu.

autoři: Jiří Kubík, Jindřich Šídlo | 8. 9. 2015 9:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama