To jsem nikdy neřekl! Pusťte si výrok, který Babiš zapřel

Místopředsedkyně ANO a starostka Radmila Kleslová pobírá každý měsíc od ČEZ sto tisíc korun. Šéfovi hnutí Andreji Babišovi to podle jeho středečního výroku nevadilo. Dva dny poté svůj výrok začal popírat, jenže zvukové záznamy novinářů jej usvědčují ze ztráty paměti.
Video: Má Andrej Babiš potíže s pamětí? | Video: ČTK, Jindřich Šídlo, Jiří Kubík

Praha - Dva dny stačily vicepremiérovi a šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi, aby zapomněl na svůj veřejně pronesený výrok o smlouvě Radmily Kleslové s ČEZ a navíc jej začal veřejně popírat. Jenže zvukové záznamy, které při své práci pořídili novináři, jej usvědčují přinejmenším ze ztráty paměti.

O co jde? Ve středu, kdy server Neovlivni.cz zveřejnil informaci, že místopředsedkyně ANO a starostka Prahy 10 Radmila Kleslová  pobírá každý měsíc od ČEZ sto tisíc korun, se Babiš vyjádřil v rozhovoru s novináři ve smyslu, že ho to nezajímá.

"Já nevidím důvod to řešit. Paní Kleslová tam má smlouvu patnáct let a je to otázka ČEZ. Pokud ji ČEZ potřebuje, tak ať ji má, pokud ji nepotřebuje, tak ať ji zruší. Předpokládám, že ČEZ nedává peníze jen tak."

V pátek, tedy dva dny poté, při rozhovoru pro Hospodářské noviny, se k tomuto výroku vůbec neznal. Zapřel jej, a dokonce obvinil novináře: "Prosím vás, kolik vychází nesmyslných zpráv. Vždycky se něco vytrhne, já ten systém dobře znám!"

Co tedy opravdu řekl, si poslechněte sami v přiloženém videu.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Střety mezi policií a Palestinci v Jeruzalémě si vyžádaly desítky zraněných

Izraelská policie se v pondělí opět střetla u mešity Al-Aksá v Jeruzalémě s palestinskými věřícími. Podle zpravodaje agentury AFP je na místě mnoho zraněných, podle palestinských zdrojů jde o desítky lidí.

Policisté proti Palestincům podle agentury AP použili slzný plyn a zábleskové granáty. Palestinci na policisty házeli kameny a další předměty.

Podle sdělení policie Palestinci z komplexu mešity Al-Aksá házeli kameny na přilehlou silnici. Podle Palestinců strážnici do komplexu mešity hodili zábleskové granáty a desítky lidí utrpěly zranění.

Na místě je podle AFP mnoho zraněných a městem se rozléhá houkání sirén. Policie podle agentury při zásahu použila pogumované projektily.

Dnes Izrael slaví svátek Den Jeruzaléma, který připomíná obsazení východní části města Izraelem za šestidenní války v roce 1967. Izrael připojil východní Jeruzalém ke zbytku města a celé jej nyní označuje za svou metropoli. Je to v rozporu s mezinárodním právem a Palestinci stále chtějí, aby byl východní Jeruzalém hlavním městem jejich budoucího státu.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Muž na Novém Zélandu pobodal nožem lidi v supermarketu, pět osob je zraněných

Pět zraněných si vyžádal dnešní útok v supermarketu ve městě Dunedin na Novém Zélandu, kde muž začal bodat lidi nožem. Uvedla to agentura AP s odvoláním na místní úřady. Policie útočníka zadržela a vzala do vazby. Mezi zraněnými jsou dva zaměstnanci obchodu. Premiérka Jacinda Ardernová uvedla, že motiv útoku zatím nebyl zjištěn, ale policie nemá žádné důkazy, svědčící o tom, že by šlo o terorismus.

Podle Ardernové bylo pět lidí převezeno do nemocnice v Dunedinu s bodnými či jinými zraněními. O jejich stavu zatím nejsou podle AP podrobnější zprávy. Očití svědci řekli místním médiím, že při útoku vypukl v obchodě chaos, lidé křičeli a utíkali k východům. Někteří zákazníci se ale pokusili útočníka zadržet.

Zdroj: ČTK
Další zprávy