Tibetská vlajka zavlála na tisícovce míst. Poprvé na sídle Senátu či Ústeckého kraje

Vyvěšením tibetských vlajek si úřady či školy připomínají povstání Tibetu proti čínské okupaci.
Senát letos vyvěsil vlajku poprvé, vlaje na Valdštejnském paláci. "Vlajka pro Tibet a podobné akce nejsou prázdnými gesty. Veřejná a politická podpora ze svobodného světa je pro Tibeťany důležitá," říká předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS).
Senátní Skupina přátel Tiberu (zleva senátor Marek Hilšer, Kateřina Bursíková Jacques, první místopředseda Senátu Jiří Růžička a senátoři Přemysl Rabas a Petr Štěpánek). "Věnujme dnes chvilku svého přemýšlení a rozjímání lidem malého houževnatého národa, který v dalekých horách, stranou zájmu světa, zoufale bojuje ne už o svobodu a právo rozhodovat o sobě, ale o sebezachování," vyzval Růžička.
Ústecký kraj se k akci Vlajka pro Tibet připojil vůbec poprvé. "V tomto případě nejde jen o podporu Tibeťanů, ale taky o připomenutí, že nám nejsou lhostejná univerzální lidská práva a že od loňska našemu kraji nevládne komunistická strana," vysvětluje náměstek hejtmana Jiří Řehák (Spojenci pro kraj / JsmePRO!).
Vlajka zavlála také na radnici v Táboře...
Foto: Královéhradecký kraj
mka mka
10. 3. 2021 15:32
Vyvěšením tibetských vlajek radnice, krajské úřady či školy v Česku připomínají povstání Tibetu proti čínské okupaci. K akci Vlajka pro Tibet se letos připojí přes 800 radnic a úřadů, více než stovka škol a další instituce i jednotlivci. Spolek Lungta, který akci pořádá, odpoledne vyvěšením vlajek před čínskou ambasádou v Praze vzpomene na 156 Tibeťanů, kteří se na protest proti útlaku upálili.
 

Právě se děje

před 47 minutami

V kádru Běloruska pro MS je Šarangovič z New Jersey, Andrej Kosticyn chybí

Útočník Jegor Šarangovič z New Jersey je hlavní hvězdou sedmadvacetičlenné nominace hokejistů Běloruska na mistrovství světa. Vedle jediné posily z NHL jsou v kádru také tři naturalizovaní Kanaďané a dva Američané. Chybí útočník Andrej Kosticyn z Pardubic, který se v přípravě na šampionát zranil.

Nominace hokejistů Běloruska na mistrovství světa v Rize (21. května - 6. června):

Brankáři: Alexej Kolosov, Danny Taylor (oba Dinamo Minsk/KHL), Konstantin Šostak (Čerepovec/KHL),

obránci: Stěpan Falkovskij, Vladislav Jerjomenko, Ilja Solovjov, Ilja Šinkevič, Dmitrij Znacharenko (všichni Dinamo Minsk/KHL), Dmitrij Koronov, Jevgenij Lisovec (oba Ufa/KHL), Andrej Antonov (Junosť Minsk), Nick Bailen (Čeljabinsk/KHL), Kristian Chenkel (Kazaň/KHL),

útočníci: Arťom Děmkov, Francis Paré, Shane Prince (všichni Dinamo Minsk/KHL), Sergej Drozd, Stanislav Lopačuk, Michail Stefanovič (Junosť Minsk), German Něstěrov (Gomel), Andrej Bělevič (Nižnij Novgorod/KHL), Vladislav Kodola (Čerepovec/KHL), Nikita Komarov (Omsk/KHL), Sergej Kosticyn (Bratislava Capitals/ICEHL), Geoff Platt (Ufa/KHL), Jegor Šarangovič (New Jersey/KHL), Danila Klimovič (Zubři Minsk).

před 1 hodinou

AT&T v mnohamiliardové transakci spojí mediální součást s firmou Discovery

Americká telekomunikační společnost AT&T spojí svou rozsáhlou mediální součást s firmou Discovery. Vznikne tak samostatný mediální podnik, jenž bude schopen konkurovat i firmám Netflix a Walt Disney.

AT&T podle odhody získá asi 43 miliard USD (901,5 miliardy Kč) a její akcionáři budou mít v nově sloučené skupině většinový podíl, uvedla agentura Reuters.

Další zprávy