Televize Nova lhala o pornu u Patočky. Musí se omluvit

elb, ves
29. 1. 2009 16:07
Soud zároveň udělil televizi pokutu 150 tisíc
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Pražský městský soud dnes potrestal televizi Nova za nepravdivá tvrzení, která odvysílala v pořadu Střepiny.

V květnu 2007- v reportáži týkající se kauzy týrání chlapců z Kuřimi - zaznělo, že "při domovní prohlídce našla policie u Jakuba Patočky údajně i zařízení na falšování dokladů. A podle dvou důvěryhodných zdrojů také předměty související s dětskou pornografií."

Bývalý šéfredaktor Literárních novin podal na stanici žalobu na ochranu osobnosti. Městský soud v Praze mu dnes dal za pravdu.

"Televize se musí omluvit mluveným slovem a zaplatit pokutu 150 tisíc korun," řekl deníku Aktuálně.cz Patočka. "Požadoval jsem odškodné 500 tisíc, i přesto je to dobrá zpráva, neboť je zřejmé, že tvrzení Novy není pravdivé."

Patočka nyní zváží, zda se kvůli výši odškodného odvolá.

Televize Nova si za vyjádřením své redaktorky stojí. "Informace, které jsme uvedli v reportáži a za něž se máme panu Patočkovi omluvit, získali naš redaktoři z několika zdrojů, mimo jiné i policejních, které se ale přály zůstat v tuto chvíli utajeny a my to respektujeme," uvedla mluvčí stanice Michaela Fričová. "Vyčkáme doručení rozsudku, a poté zvážíme další kroky."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 43 minutami

Útok ozbrojenců na tržišti v severní Nigérii si vyžádal nejméně 43 mrtvých

Neznámí ozbrojenci v severonigerijském státě Sokoto zabili nejméně 43 lidí. Podle agentury Reuters to dnes oznámila kancelář místního guvernéra. Dřívější informace hovořily o 30 mrtvých. Střelba začala na tržišti ve městě Goronyo v neděli večer a pokračovala do dnešního rána, uvedl v prohlášení guvernér Aminu Waziri Tambuwal.

Místní obyvatel a obchodník Iliyasu Abba agentuře Reuters sdělil, že v márnici ve všeobecné nemocnici v Goronyu je 60 těl. Dalším lidem se podle zdroje podařilo před střelci uprchnout, ale utrpěli zranění. "Ozbrojenci vtrhli na trh, jelikož tam bylo mnoho zákazníků a obchodníků," řekl. Útočníci podle něj nejprve trh obklíčili a pak začali střílet do všech směrů. Ozbrojenci podle Abby také nejprve přemohli policii, která se proti nim pokusila zakročit. Mluvčí policie na žádost o komentář nereagoval.

Místní guvernér v prohlášení požádal, aby byly do oblasti vyslány armádní posily.

Zdroj: ČTK
Další zprávy