Světlana galerie

O složitosti osoby Josefa Vávry - Staříka svědčí například i členství ve sdružení Národopisná Morava, které kolaborovalo s nacistickým Německem
Poválečné fotografie Josefa Vávry - Staříka
Dobový tisk
Zásuvky s archivními materiály
Velitel Světlany Antonín Slabík byl po útěku do Austrálie aktivní v exilové činnosti, inicioval založení Jednoty Jana Palacha, tady je při demonstraci v Melbourne v roce 1969
Foto: Radek Bartoníček
Radek Bartoníček Radek Bartoníček
1. 11. 2018 17:08
světlana
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy